کد خبر : 17086

مجلس در پی تصویب قانون جهش تولید دانش بنیان

رییس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس تصریح کرد: در بودجه ۱۴۰۱ حمایت خاصی از دانشگاه‌های مأموریت گرا به خصوص دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای شده است.

 علیرضا منادی سفیدان به مناسبت فرا رسیدن هفته پژوهش و فناوری در مراسمی با محوریت "کارآفرینی و ارتباط با صنعت-مانع زدایی از تولید"، عنوان کرد: جنگ امروز ما با دنیا مربوط به اقتصاد و دانش است. دانش و علم در کشور باید به حدی برسد که بتوانیم در مقابل هجمه‌های دشمن ایستادگی و در نهایت پیشرفت کنیم. همچنین برای مقابله با هجمه‌های اقتصادی باید ارتباط بین دانشگاه و صنعت رونق بگیرد.

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس افزود: در همین راستا قانونی با عنوان جهش تولید دانش بنیان وجود دارد که بعد از طرح رتبه بندی معلمان به بررسی آن در مجلس شورای اسلامی می‌پردازیم و در تلاش هستیم حمایت خوبی از شرکت‌های دانش بنیان صورت بگیرد.

وی درباره نقش شرکت‌های دانش بنیان در کشور، گفت: اکثر مشکلات اقتصادی کشور ما به دست شرکت‌های دانش بنیان رفع می‌شود. با این قانون در نظر داریم حمایت خوبی از این شرکت‌ها صورت بگیرد، براین اساس تسهیلات خوبی برای آنها در نظر گرفته شده است.

منادی ادامه داد: در بودجه ۱۴۰۱ حمایت خاصی از دانشگاه‌های مأموریت گرا به خصوص دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای را در نظر گرفته شده است. اخذ و تامین نیروی متخصص از دانشگاه‌ها توسط شرکت‌ها برای ما بسیار حائز اهمیت است.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: بهره وری، یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های ارتباط رونق اقتصادی است که شرکت‌های دانش بنیان و دانشگاه های جامعی همچون فنی حرفه‌ای علمدار این بهره وری هستند به همین منظور باید این ارتباط بین صنعت و دانشگاه تقویت شود./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی