کد خبر : 16895

زاهدی ضمن گرامیداشت ۱۶ آذر روز دانشجو:

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با بیان اینکه استکبار ستیزی و عدالت خواهی از مهم‌ترین ویژگی‌های جنبش‌های اصیل دانشجویی است، گفت: با استکبارسیتزی هم از ظرفیت‌های داخلی استفاده می‌شود و هم کشور به معنای واقعی به استقلال می‌رسد.

زاهدی ضمن گرامیداشت ۱۶ آذر روز دانشجو:محمدمهدی زاهدی ضمن گرامیداشت 16 آذر روز دانشجو به ویژه یاد سه شهید روز دانشجو شهیدان مصطفی بزرگ‌نیا و احمد قندچی و آذر شریعت‌رضوی، عنوان کرد: 16 آذر یک روز نیست بلکه یک تفکر و جریان همیشگی است که در دانشگاه‌های کشور باید ادامه داشته باشد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما همواره باید قدردان شهدایی باشیم که برای مبارزه با اسکتبار، جان خود را فدای ملت کردند، افزود: خون این عزیزان باعث کاشت نهالی شد که این نهال چندین سال بعد در آن سوی مرزها، یعنی آفریقا، آمریکای جنوبی و سایر نقاط جهان رشد کرد و باعث شد بسیاری از مظلومان جهان، علیه دشمنان قد علم کنند.

وی با تأکید بر اینکه استکبار ستیزی همواره باید سرلوحه جریانات دانشجویی و انقلابی باشد، اضافه کرد: چنانچه بخواهیم به سعادت اخروی و دنیوی برسیم باید عَلم استکبار ستیزی را برافراشته نگه داریم و این موضوع مطالبه همیشگی ما از دولتمردان باشد تا از این مسیر کشور به استقلال واقعی و خودکفایی دست یابد.

این نماینده مردم در مجلس تصریح کرد: با استکبار ستیزی از همین طریق، می‌توان از ظرفیت‌ها و داشته‌های منابع انسانی و منابع خدادادی طبیعی داخلی استفاده و این ظرفیت‌های غیرفعال را فعال کنیم.

زاهدی اضافه کرد: بنابراین امروز مسئولیت سنگینی بر دوش دانشجویان است تا عدالت طلبی و استکبار ستیزی را از مسئولان مطالبه کنند و بتوانند نقش خود را به خوبی در جامعه ایفا کنند این ویژگی‌ها از ویژگی‌های جنبش‌های اصیل دانشجویی است./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی