کد خبر : 16356

رضایی:

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سئوال مطرح شده خود از وزیر علوم در زمینه تحقق عملی گام دوم انقلاب اسلامی در وزارت علوم و دانشگاه‌ها، گفت: وزارت علوم قرار است در این زمینه پاسخی مکتوب ارائه کند.

ابراهیم رضائی    خبرگزاری خانه ملت با اشاره به طرح سئوال خود از محمدعلی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، عنوان کرد: این سئوال در کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس مطرح شده و مقرر شد وزارت علوم پاسخ مکتوب در رابطه با این سئوال ارائه کند.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی در تشریح این سئوال گفت: دولت سیزدهم، نخستین دولت پس از صادر شدن بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است که توسط رهبر انقلاب اسلامی صادر شد و این سئوال در راستای میزان تحقق عملی اهداف این برنامه طراحی شد.

ابراهیمی با بیان اینکه این سئوال با انگیزه اعتقادی و انقلابی به همراه جمع دیگری از نماینگان از وزیر علوم طراحی شد، ادامه داد: در جزئیات این سئوال مطرح شد که در راستای اعتماد به جوانان وزارت علوم و دانشگاه‌ها تا چه میزان رویکرد مثبتی در رابطه با گذاشتن بار مسئولیت روی دوش جوانان حرکت کرده است.

وی با تأکید بر اینکه این سئوال برای ارزیابی اقدامات صورت گرفته و برنامه‌های آینده وزارت علوم در راستای اجرای فرامین بیانیه گام دوم انقلاب است، افزود: از سوی دیگر باید مشخص شود، حوزه علمی کشور برای جبران عقب افتادگی‌های علمی چه اقداماتی در برنامه کاری خود دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: این سئوال تعمداً در شروع به کار دولت جدید از مسئولان دولتی طرح شد تا محرکی برای اجرای بندهای بیانیه گام دوم انقلاب باشد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی