کد خبر : 16135

رئیس کل دادگستری استان کردستان:

حجت الاسلام و المسلمین حسینی در آیین تکریم و معارفه رییس دادگستری شهرستان بیجار اظهار داشت : خدمت در دستگاه قضایی ویژه و حساس است و سختی کار قضاوت در دادگستری بر کسی پوشیده نیست .

به گزارش روابط عمومی دادگستری استان کردستان ، در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین حسینی ضمن تبریک میلاد با سعادت امام حسن عسکری (ع) ، بیان داشت : فرصت خدمت و مسئولیت در نظام مقدس جمهوری اسلامی صرفا جهت حل مشکلات مردم و جلب رضایت خداوند متعال می باشد .

رئیس کل دادگستری استان کردستان افزود : به فرموده حضرت امیرالمومنین علی(ع) بهترین و ارزشمندترین ذخیره و توشه هر انسانی ذخیره عمل صالح است و می توان گفت که گستره عمل صالحی که یک مدیر و مسئول می تواند داشته باشد بسیار بیشتر از فرد عادی در جامعه است.

وی تاکید کرد :  در اسلام و آموزه های دینی ما خدمت به مردم باید با چشم پوشی از مادیات و بدون حب و بغض باشد و بصورت خالصانه انجام گیرد چرا که اگر عمل با اخلاص همراه باشد موجب ارتقای معنویت و نشاط روح و روان انسان می شود .

حجت الاسلام حسینی افزود : خدمت در دستگاه قضایی ویژه و حساس است و به جرات می توان گفت از سخت ترین شغل های دولتی و حاکمیتی است و طبق توصیه حضرت علی(ع) خدمت به مردم ضعیف و آسیب دیده نزد خدای متعال پاداش ویژه ای دارد و مصداق بارز این توصیه خدمت به مردم در دستگاه قضایی است  .

وی در ادامه تاکید کرد : قاضی باید شنونده سخنان طرفین پرونده باشد ، بی طرفی را رعایت کند ، مسلط بر قوانین حقوقی باشد و با تفکر و دقت بالا و درنظر گرفتن تمامی شرایط موجود در پرونده حکم خود را صادر کند که این مسئله واقعا سختی و پیچیدگی کار قضاوت را اثبات می نماید و فشارهای روحی و روانی مضاعفی بر پرسنل دستگاه قضایی وارد می نماید .

رئیس کل دادگستری استان کردستان افزود : زمانی که بعضی افراد تاب پذیرش یک جریمه مختصر تخلف رانندگی را ندارند ، بدیهی است که در صورت محکومیت به اعدام ، حبس ، شلاق ، جزای نقدی و یا محکومیت های مالی چند ده میلیونی و ... قضات و کارمندان دادگستری را آماج تطمیع ها ، تهدیدها و افتراهای خود قرار دهند.

وی تاکید کرد: در حالیکه اغلب قضات و کارکنان دادگستری علیرغم مشکلات متعدد اقتصادی موجود در جامعه و در زیر فشارهای روحی و روانی این اقدامات ، ضمن حفظ پاکدستی و با سلامت کاری و با ایثار و گذشت از حقوق خود و خانواده هایشان در حال انجام وظیفه و خدمتگزاری به نظام و آحاد مردم می باشند.

حجت الاسلام حسینی در پایان رعایت تضاد بین قوانین ، وظایف و عواطف و احساسات را در اجرای عدالت در دادگستری بسیار سخت و طاقت فرسا عنوان کرد و افزود : امیدواریم با توجه به اینکه کار قضات و کارمندان دادگستری کاری خاص و ویژه می باشد مسئولین کشوری نیز به مسئله معیشت پرسنل دادگستری نگاه ویژه تری داشته باشند .

در پایان این مراسم از زحمات ابوذر شریف پور رئیس دادگستری سابق بیجار تقدیر شد و عنایت الله بهره مندپور حکم ریاست دادگستری شهرستان بیجار را از رئیس کل دادگستری استان کردستان دریافت نمود.


 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی