کد خبر : 15036

مقتدایی:

رئیس کمیته دیپلماسی اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در سال‌های گذشته موضوع اسلام هراسی و ایران هراسی در اتحادیه اروپا، آمریکا و کشورهایی که مخالف عملکرد ایران هستند شدت گرفته بود؛ اما اکنون دولت سیزدهم می‌تواند با حضور در پیمان‌هایی نظیر پیمان شانگهای از شدت این انتقادهای دروغین کاهش دهد و گردشگری را در سطح بین المللی رونق بخشد.

 

 

عباس مقتدایی  در مورد نقش دیپلماسی در رونق گردشگری کشور گفت: برنامه‌ریزی گردشگری در بخش ملی و بین المللی می‌تواند زمینه توسعه صنعت گردشگری را داشته باشد، به نظر می‌رسد  وزارت امور خارجه و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی باید در ساختاری منسجم، دقیق و هدایت شده بتوانند بیشترین بهره‌گیری از این ظرفیت کشور را ببرند در این میان سفارتخانه‌ها می‌توانند نقش پررنگی در این راستا ایفا کنند. 

وزیر گردشگری سفارتخانه‌ها را برای رونق گردشگری به خط کند

رئیس کمیته دیپلماسی اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: برای رونق گردشگری بایستی در جهت ورود گردشگران خارجی به صورت هدفمند برنامه ریزی کنیم و وزیر گردشگری سفارتخانه‌ها را برای رونق و توسعه گردشگری ایران به خط کند و از توان وزارت امور خارجه در این زمینه بیشترین حد بهره برداری را  ببرد.

گردشگری کشور ظرفیت جایگزینی صنعت نفت را دارد و حتی می تواند فراتر از طلای سیاه درآمدزایی برای کشور داشته باشد، تحقق این هدف نیازمند هدایت، برنامه ریزی و هوشیاری است

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:  به اعتقادها بنده گردشگری کشور ظرفیت جایگزینی صنعت نفت را دارد و حتی می تواند فراتر از طلای سیاه درآمدزایی برای کشور داشته باشد، تحقق این هدف نیازمند هدایت، برنامه ریزی و هوشیاری است.

مقتدایی تاکید کرد: انتظار ما از دو وزیر امور خارجه و میراث فرهنگی این است که موضوع گردشگری را فراتر از موضوعات بخشی دیگر دانسته و در این بین مجلس شورای اسلامی در حال رصد تمام اقدامات و فعالیت وزارتخانه میراث فرهنگی است.

حضور در پیمان شانگهای یک فرصت است

وی یادآور شد: در سال‌های گذشته موضوع اسلام هراسی و ایران هراسی در اتحادیه اروپا، آمریکا و کشورهایی که مخالف عملکرد ایران هستند شدت گرفته بود؛ اما اکنون دولت سیزدهم می‌تواند با حضور در پیمان‌هایی نظیر پیمان شانگهای از شدت این انتقادهای دروغین کاهش دهد و گردشگری را در سطح بین المللی رونق بخشد.

بیشتر بخوانید:

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: سرمایه گذاری در خصوص گردشگری کشور می‌تواند باعث پررنگ شدن روابط ایران و سایر کشورها شود و خط بطلانی بر روی تمام حاشیه‌های ایران هراسی و اسلام هراسی باشد./

پایان پیام

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
  • عباس زاده با اشاره به…

    سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی همچنین عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در استفتائات، استفاده و حمل و نقل…

اقتصادی
اجتماعی