کد خبر : 15029

سخنگوی فراکسیون ورزش مجلس:

سخنگوی فراکسیون ورزش و جوانان مجلس با انتقاد از شفاف نبودن حساب‌‎های مالی دو باشگاه بزرگ استقلال و پرسپولیس، عنوان کرد: تا زمانیکه این شفافیت حاکم نشود، نمی‎توان نسبت به واگذاری این دو باشگاه نیز اقدام کرد. طی سالیان گذشته اثبات شده که دولت‌ها اراده‌ای برای شفافیت حساب‌های سرخآبی‌ها ندارند.

 

 

علی رضایی درباره رویکرد دولت جدید نسبت به خصوصی سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، عنوان کرد: سابقه نشان می‌‎دهد که دولت‌‎ها همواره عزمی برای انجام مقدمات واگذاری این دو باشگاه بزرگ و پرطرفدار نداشته‌اند و حتی در دولت قبل با وجود وعده‌های چندین باره وزیر ورزش این مهم محقق نشد.

نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه مردم باید بدانند که منابع دو باشگاه بزرگ استقلال و پرسپولیس از چه محلی تأمین می‌شود، افزود: متأسفانه به دلیل عدم شفافیت حساب‌های مالی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، مشخص نیست چه هزینه‌هایی و به چه دلایلی در این باشگاه‌های بزرگ و مردمی صورت می‌‎گیرد و حتی مدیران باشگاه‌ها نیز نسبت به عملکرد خود پاسخگوی مردم نیستند.

هزینه‌های هنگفتی که از بیت المال صرف مربی و بازیکنان خارجی شد

وی تأکید کرد: طی فصل‌های گذشته شاهد بودیم که چه ارقامی بابت آوردن مربیان و بازیکنان خارجی و از آن بدتر برای پرداخت جریمه‌‎های آنان پرداخت شد و همه این هزینه‌ها نیز از بیت المال است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اضافه کرد: همین عدم شفافیت باعث می‌شود تا اراده‌ای بر ورود سهام این باشگاه‎ها به بورس و واگذاری آن‌ها به بخش خصوصی وجود نداشته باشد.

در صورت تعلل دولت در حوزه شفافیت، مجلس الزام قانونی وضع می‌کند

سخنگوی فراکسیون ورزش مجلس با اشاره به ورزشی بودن وزیر جدید ورزش و جوانان، اظهار امیدواری کرد که در این دولت نسبت به حاکم شدن شفافیت در دو باشگاه استقلال گام‌هایی برداشته شود. در غیر این صورت مجلس برای این مهم به ویژه در لایحه نظام جامع باشگاهداری الزام قانونی می‌آورد./

پایان پیام

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی