کد خبر : 14818

عضو کمیسیون آموزش مجلس تأکید کرد:

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با انتقاد از بلاتکلیفی ۸ ساله معلمان قرآنی جامانده از سال ۱۳۹۱ معروف به طرح مهرآفرین، گفت: با وجود اختصاص بودجه برای جذب این عزیزان که تعداد آن‌‎ها فقط حدود ۲۰۰ در سراسر کشور است اما وزارت آموزش و پرورش اقدامی نسبت به جذب این معلمان صورت نداده است.

احمدحسین فلاحی با تأکید بر ضرورت تعیین تکلیف معلمان قرآنی طرح مهرآفرین سال 1391، عنوان کرد: در راستای منویات رهبر معظم انقلاب جهت ترویج و توسعه فعالیت‌های قرآنی در مدارس به عنوان تعداد 5 هزار معلم و مربی قرآنی در آموزش و پرورش با مجوز رسمی معاونت توسعه و پشتیبانی وزارتخانه و پس از طی مصاحبه‌های علمی و گزینش به شکل قرارداد کار معین در آموزش و پرورش مشغول به کار شدند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پس از طی تشریفات و با اعلام تبدیل وضعیت قرارداد کار معین به پیمانی این نیروها تبدیل وضعیت شدند، افزود: متأسفانه به علت سهل انگاری برخی از مدیران استانی تعدادی از این معلمان که مجموعا تعداد آن‌ها حدود 200 معلم است، همچنان قرارداد کار معین دارند و تبدیل وضعیت نشده‌اند.

وی با یادآوری اینکه در بند (ز) تبصره 20 قانون بودجه 1400 برای این جذب این معلمان قرآنی نیز ردیف اعتباری دیده شده است، گفت: با وجود اینکه بیش از 3 ماه است که اسامی این معلمان برای جذب در آموزش و پرورش اخذ شده اما عزمی برای انجام اداری و استخدامی آن‌ها دیده نمی‌شود و این عزیزان به ناچار به نمایندگان خود در کمیسیون آموزش مراجعه می‌کنند.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با تأکید بر اینکه این معلمان نباید چوب سهل انگاری مدیران استانی را بخورند، اضافه کرد: در شرایط فعلی سرپرست وزارت آموزش و پرورش باید پیگیر این موضوع باشد تا این تکلیف قانونی اجرایی شود./

پایان پیام

 

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
  • عباس زاده با اشاره به…

    سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی همچنین عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در استفتائات، استفاده و حمل و نقل…

اقتصادی
اجتماعی