کد خبر : 14741

محمدبیگی در برنامه تلویزیونی سلام تهران مطرح کرد:

نایب رییس کمیسیون مشترک طرح جوانی جمعیت مجلس، از طریق رسانه ملی به تشریح آخرین وضعیت قانون مهم جوانی جمعیت و حمایت از خانواده پرداخت.

 فاطمه محمدبیگی نایب رییس کمیسیون مشترک طرح جوانی جمعیت مجلس، در برنامه تلویزیونی سلام تهران در تشریح آخرین وضعیت قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده، گفت: بیش از یک سال است که ما در مجلس یازدهم بحث جمعیت را به صورت ویژه دنبال می‌کنیم و در تیرماه سال گذشته هم بعد از تشکیل کمیسیون‌ها بلافاصله کمیته جمعیت نیز تشکیل شد، بعد کمیسیون‌های فرهنگی، اجتماعی، بهداشت و درمان و برنامه و بودجه و محاسبات بر اساس اصل 85 قانون اساسی به طور مشترک کمیسیونی را تحت عنوان جوانی جمعیت و حمایت از خانواده تشکیل دادند.  

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بیش از 230 نماینده مجلس به این کمیسیون رای دادند و در نهایت با رای قاطع تشکیل شد و یک سال از فعالیت این کمیسیون می‌گذرد و نزدیک به 90 جلسه کارشناسی ویژه با حضور همه یا اکثریت اعضای کمیسیون تشکیل شده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، تاکید کرد: ما تاکنون دوبار این قانون را برای شورای نگهبان فرستاده‌ایم که مجدد به مجلس ارجاع داده است تا اصلاح شود و 2 روز گذشته هم آخرین جلسه اصلاحیه آن برگزار شد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: هم‌اکنون این قانون به شورای نگهبان فرستاده شده است تا نظر نهایی خود را اعلام کند و انشالله به زودی این قانون به دولت سیزدهم ابلاغ می‌شود./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
  • عباس زاده با اشاره به…

    سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی همچنین عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در استفتائات، استفاده و حمل و نقل…

اقتصادی
اجتماعی