کد خبر : 14700

رئیس کمیسیون آموزش مجلس:

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس ضمن محکومیت هرگونه توهینی به استاد شهریار، تصریح کرد: شهریار به دلیل تسلط بر مهارت شعری و خلوصش‌، در هر زمینه‌ای که شعر گفته توانسته مردم را تحت تأثیر خود قرار دهد.

 

 

علیرضا منادی سفیدان   با اشاره به شعری از شهریار که بیان می‌دارد؛ "شهریارا تو به شمشیر قلم در همه عالم" ، "بخدا ملک دلی نیست که تسخیر نکردی" به توهین یکی از بازیگران تئاتر نه چندان سرشناس واکنش نشان داد و گفت: شهریار به دلیل تسلط بر مهارت شعری و خلوصش‌، در هر زمینه‌ای که شعر گفته توانسته مردم را تحت تأثیر خود قرار دهد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی افزود: رهبر انقلاب خود همواره اشعار استاد شهریار را تحسین کرده‌اند و در خصوص ملامت شدن استاد شهریار توسط روشنفکران وابسته به رژیم گذشته سخن گفته‌اند.

 

 
استاد شهریار

 

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه ما به ویژه هنرمندان باید از جایگاه ادبیات و شعر صیانت کنند، اضافه کرد: ارادت و علاقه استاد شهریار به اهل بیت(ع) از نیمه اول عمر او دیده می‌شود استاد شهریار شعر معروف «علی ای همای رحمت» را در سال 1316 سروده است که نشان دهنده ارادت وی به اهل بیت است قطعا توهین به این استاد برجسته محکوم است./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی