کد خبر : 14543

محسنی بندپی:

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: آن دسته از واحدهایی درسی می‌تواند در بستر فضای مجازی تدریس شود با ارتقای این فضا انجام پذیرد که منجر به صرفه جویی در وقت، انرژی و کاهش آلودگی شده و باعث رشد بهره وری بیشتر خواهد شد.

 

محمد علی محسنی بندپی  در مورد جزئیات جلسه خود با وزیر علوم گفت: بسیاری بر این باورند که در شرایط  فعلی آموزش مجازی مانند آموزش حضوری نیست و با توجه به اینکه ما از تمام ظرفیت‌های آموزش مجازی بهره بردیم اما هنوز نتوانستیم به شکل مناسبی از ظرفیت آموزش مجازی استفاده کنیم و این نشان دهنده ضعف و امکانات محدود است.

نماینده مردم چالوس، نوشهر و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی، افزود: در نشستی که با عین اللهی وزیر بهداشت داشتیم، درخواست کردم آن دسته از واحدهایی درسی که می‌تواند در بستر فضای مجازی تدریس شود با ارتقای این فضا انجام پذیرد تا منجر به صرفه جویی در وقت، انرژی، کاهش آلودگی و حتى باعث رشد بهره وری از فرصت‌ها شود؛  استفاده درست از فضای مجازی می تواند به مراتب مفیدتر از فضای حقیقی باشد.

ضعف‌های فضای مجازی فرصت سوزی است

وی تاکید کرد: در حال حاضر به دلیل ضعف‌های موجود در استفاده از فضای مجازی نتوانستیم به درستی از آنها استفاده کنیم، اشکال از فضای مجازی نیست ایراد از خود ما و عدم توانایی در استفاده بهینه از این فضا است، فرصت فضای مجازی در دوران کرونا می‌تواند زمینه بروز استعدادهای بسیاری باشد.اگر بستر مناسب برای استفاده از تکنولوژی ارتباطی فراهم شود نیازی به آموزش حضوری نیست.

بندپی ادامه داد: در نشستی که با وزیر علوم داشتیم درخواست تشکیل کمیته ای دادیم تا نقاط ضعف و قوت فضای مجازی را بررسی کنند و نقاط قوت آن را نیز مورد  توجه  قرار دهند، البته واحدهای کارورزی و آزمایشگاهها باید حضوری برگزار شوند و این امکان وجود دارد تا سایر کلاس ها برای دانشجویان غیر حضوری و با کیفیت مناسب  برگزار شود.

ضعف‌های سامانه شاد بسیار نمایان است 

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد ضعیف سامانه شاد گفت: وزارت آموزش و پرورش و وزارت ارتباطات نتوانستند زمینه آموزش با کیفیت در فضای مجازی را به واسطه سامانه شاد به خوبى مهیا کنند وجود چنین ضعف‌هایی نباید زمینه بازگشت به روش‌های سنتی باشد.

بیشتر بخوانید:

محسنی بندپی در پایان خاطرنشان کرد: طی جلسه ای که با وزیر محترم علوم داشتیم نگرانی در خصوص واکسیناسیون دانشجویان، خانواده دانشجویان، کارکنان دانشگاهها و اعضای هیات رئیسه دانشگاهها مطرح شد و بازگشایی دانشگاهها بایستی در شرایطی ممکن شود  که به درصدی از حدنصاب واکسیناسیون برسیم و خوشبختانه با شتابی که در خصوص واکسینه کردن مردم در دولت سیزدهم وجود دارد، می‌توانیم با ضریب اطمینان بیشتر دانشگاهها را با مدتی تاخیر بازگشایی کنیم./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی