کد خبر : 14503

فلاحی با اشاره به ابلاغ لغو سند یا بیانیه ۲۰۳۰:

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با یادآوری اینکه دولت قبل در احکام پیوست بودجه ردیف‌هایی را به اجرای سند ۲۰۳۰ اختصاص داده بود، گفت: مجلس و کمیسیون آموزش اجازه ندادند که ریالی به اجرای ۲۰۳۰ در بودجه ۱۴۰۰ اختصاص یابد.

 
احمدحسین فلاحی  با اشاره به ابلاغ  «سند  یا بیانیه 2030» از جانب رئیس جمهور، این اقدام را گامی مهم در عرصه آموزش و پرورش دانست و گفت: متأسفانه‌ها موضوع سند 2030 تبدیل به چالشی طی سال‌های گذشته شده بود که موجبات نگرانی فعالان عرصه تعلیم و تربیت را هم فراهم کرد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: با وجود اینکه وزیر سابق آموزش و پرورش به صراحت مخالفت خود را با اجرای سند 2030 اعلام می‌کرد اما گزارش‌های میدانی حاکی از این بود که در گوشه و کنار بندهای این سند در حال پیاده سازی در مدارس است.

وی با بیان اینکه حتی بندهایی از سند 2030 در قانون برنامه ششم نیز آورده شد و رئیس جمهور سابق نیز حامی اجرای آن بود، اضافه کرد: اقدام روز گذشته رئیس جمهور اقدام مبارکی است که امیدواریم با اجرای آن اثری از روش‌های آموزشی و تربیتی 2030 را در مدارس شاهد نباشیم.

این نماینده مردم در مجلس با اشاره به اینکه البته اولین گام عملی در حذف سند 2030 توسط کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری برداشته شد، گفت: در زمان بررسی لایحه بودجه کمیسیون آموزش احکامی که در پیوست بودجه 1400 مربوط به سند 2030 بود را به طور کامل حذف کرد.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس تأکید کرد: وظیفه نظارتی خود را انجام خواهیم داد و مدارس را رصد می‌کنیم و امیدواریم دیگر اثری از اجرای سند 2030 در مدارس کشور را شاهد نباشیم./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی