کد خبر : 14067

عضو کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به خلف وعده‌های متعدد دولت حسن روحانی در تامین بودجه اجرای رتبه‌بندی معلمان گفت: بنای سازمان برنامه دولت سابق قرار دادن معلمان مقابل دولت جدید با اعلام ارقام مختلف اجرای رتبه‌بندی است.


 

حجت‌الاسلام احمدحسین فلاحی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درباره مصوبه غیرقانونی دولت سابق درباره فوق العاده ویژه فرهنگیان اظهار داشت: روزهای آخر دولت حسن روحانی متأسفانه خیلی کارها انجام شد. این در حالی است که مدیران دولت سابق بنا داشتند تا برخی مصوبات را به دولت جدید تحمیل کنند، در حالی که سازمان برنامه باید امین بودجه سال 1400 باشد و نمی‌توانیم افزایش فوق‌العاده ویژه برای برخی فرهنگیان را که فراتر از قانون بود را بپذیریم که برخی احکام فرهنگیان بدون مصوبه قانونی افزایش پیدا کرده بود. 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: آقای نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه به صراحت در کمیسیون آموزش مجلس از اعتبار 60 هزار میلیارد تومانی برای اجرای رتبه‌بندی معلمان  خبر داده بود، در حالی که همین موضوع در جامعه فرهنگیان بازتاب زیادی پیدا کرد؛ اگر این کار در دولت جدید عملیاتی نشود، برای فرهنگیان ذهنیت ایجاد می‌شود که دولت قبلی 60 هزار میلیارد تومان پول و اعتبار برای رتبه‌بندی درنظر گرفته است ولی ددولت جدید این کار را نکرده است، اما واقعیت آن است که دولت قبل فقط 5 هزار و 200 میلیارد تومان بودجه برای رتبه‌بندی معلمان درنظر گرفته و تخصیص داده بود و نه بیشتر و 60 هزار میلیارد تومان فقط حرف و شعار بود.

فلاحی تصریح کرد: آقای نوبخت رئیس سابق برنامه و بودجه، رقمی که برای رتبه‌بندی معلمان اعلام کرد غلط بود؛ او بنا داشت تا فرهنگیان را مقابل دولت جدید قرار دهد و بر همین اساس تلاش کردند با آمارسازی، فرهنگیان را تحریک کنند که این موضوع فقط بخشی از سوءمدیریت‌ها و تبعات دولت حسن روحانی محسوب می‌شود. 

نماینده مردم همدان در مجلس در پایان افزود: اگر موضوع اعتبار اجرای رتبه‌بندی معلمان اطلاع‌رسانی شده و شفاف‌سازی شود، معلمان و فرهنگیان در جریان قرار می‌گیرند و آنقدر آگاهی و علم دارند که واقعیت و مصلحت جامعه را درک  کنند.

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی