کد خبر : 13511

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس:

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با اشاره به اعلام نتایج آزمون داخلی آموزشیاران و آموزش‌دهندگان مستمر(دو نفر و بالاتر) نهضت سوادآموزی، مدرسین طرح امین و معلمان قرآنی قبل از سال ۱۳۹۲ که بر اساس مصوبه مجلس یازدهم در آزمون شرکت کردند، گفت: بیش از ۸۰ درصد داوطلبان این آزمون پذیرفته شدند.

علیرضا منادی سفیدان با بیان اینکه بر اساس مصوبه مجلس آزمون استخدامی از معلمان نهضتی برگزار شد، یادآور شد: در مجلس دهم قانونی به تصویب رسید که از نیروهای نهضتی آزمون گرفته شود و این آزمون در 20 تیرماه 1399 اخذ شد و و از حدود 24 هزار شرکت کننده 17 هزار 500 نفر قبول 6 هزار 500 نفر نیز رد شدند.

نماینده مردم تبریز و آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی افزود: البته برخی افراد به دلیل شیوع ویروس کرونا در آزمون سال گذشته شرکت نکردند؛ نهایتا مجلس یازدهم برای بازماندگان آزمون سال 1399 مصوبه‌ای را داشت تا این عزیزان بتوانند در یک آزمون دیگر شرکت کنند.

چه گروه‌هایی مجاز به شرکت در آزمون استخدامی نهضتی‌ها بودند؟

وی ادامه داد: با مصوبه‌ای که در صحن علنی مجلس به تصویب رسید مقرر شد برای سال 1400 علاوه بر معلمان نهضتی که مجموعاً حدود 7 هزار معلم هستند به علاوه معلمان قرآنی و معلمان طرح امین نیز در آزمون نهضتی‌ها شرکت کنند که تعداد متقاضیان برای آزمون 1400 به 15 هزار داوطلب رسید.

منادی سفیدان با بیان اینکه ما در مجلس یازدهم به وعده خود عمل کردیم، گفت: بر این اساس وعده‌ای به معلمان دادیم عملی شد و از 15 هزار داوطلب حدود 12 هزار و 500 نفر پذیرفته شدند که رقمی بالای 80 درصد است.

تلاش برای ادامه همکاری با معلمان رد شده در آزمون به صورت حق التدریس

وی اضافه کرد: همچنین تلاش هستیم، مجوزی از وزارت آموزش و پرورش اخذ کنیم تا معلمان پذیرفته نشده در آزمون اخیر نیز بتوانند به صورت حق التدریس با آموزش و پرورش ادامه همکاری دهند. چراکه در قانون مصوب مجلس قبل قید شده آموزش و پرورش مکلف به قطع همکاری با داوطلبان رد شده در آزمون استخدامی است. 

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس یازدهم تصریح کرد: معلمان پذیرفته شده نیز پس از گذراندن دوره تخصصی در دانشگاه فرهنگیان باید به صورت رسمی جذب آموزش و پرورش شوند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی