کد خبر : 13400

نمایندگان مردم در خانه ملت در توئیتر ،هفدهم مرداد و روز خبرنگار را به همه مجاهدان بی ادعای عرصه خبر و رسانه تبریک گفتند.

 

نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در صفحه شخصی خود در توئیتر 17 مرداد و روز خبرنگار را به حماسه آفرینان عرصه خبر و اطلاع رسانى تبریک گفتند:

 

سید نظام‌الدین موسوی نماینده مردم تهران،ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس و سخنگوی هیئت رئیسه مجلس،در توئیتی نوشت:

جان چه باشد جز خبر در آزمون   هرکه را افزون خبر، جانش فزون

هفدهم مرداد روز خبرنگار را به همه مجاهدان بی ادعای عرصه خبر و رسانه و همکاران فهیم و پرتلاش خبرنگار تبریک عرض می کنم. یاد و خاطره شهید محمود صارمی و همه شهیدان و به حق پیوستگان اهل خبر و قلم گرامی باد.

 

محمد رشیدی نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی و عضو هیئت رئیسه مجلس در توئیتی نوشت:

غیرت ملى و شعورِسیاسى همراه با تیزبینى و خیرخواهى درقالب مطالبه گرى ونقدِمشفقانه و ایجادِشفافیت در جامعه، از ویژگى هاى خبرنگار موفق است. همه مدیران و نخبگان جامعه باید پاسخگو و حامى تمام عیار خبرنگاران عزیز باشند.حماسه آفرینان عرصه خبر و اطلاع رسانى روزتان مبارکباد. 

 

محسن فتحی رییس مجمع نمایندگان استان کردستان و عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس در توئیتی نوشت:

خون خبرنگار شهید ما که توسط تاریک اندیشان و مخالفان روشنایی به زمین ریخته شد، هنوز سخن می گوید.تامین  اقتصادی و حرفه ای دو نیاز اساسی  خبرنگاران است. نسبت به  خواسته خبرنگاران بی تفاوت نباشیم.  هفدهم مرداد روز خبرنگار مبارک باد.

 

سهراب گیلانی نماینده مردم شوشتر و گتوند و عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در توئیتی نوشت:

۱۷ مرداد روز خبرنگار را به اصحاب رسانه صمیمانه تبریک میگویم.

با صدای رسا به دولت سیزدهم توصیه می کنم که حمایت بیشتری از شفاف سازی و خبرنگاران داشته باشد و برای تحقق آن، لایحه ای به مجلس تقدیم کند.

 

محمدحسین حسین زاده بحرینی نماینده مردم مشهد و کلات و رئیس کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس در توئیتی نوشت:

خبرنگاری در واقع شغل نیست ، عشق است، کسانی که در حرفه خبرنگاری فعالیت می‌کنند در واقع پیامبرانی هستند که برای آگاه‌سازی و افزایش بصیرت مردم تلاش می‌کنند و ما باید قدردان عزیزان خبرنگار باشیم و آرزو می‌کنم همه خبرنگاران در مسیر خطیری که فعالیت می‌کنند بیش از پیش موفق باشند.

 

سیدمجتبی محفوظی نماینده مردم آبادان در مجلس و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در توئیتی نوشت:

خبرنگاران پیام آوران و حقیقت جویان و وقایع نگاران ماوقع های هر زمان و هر مکانند تا حقایق را برای مردم و تاریخ به ثبت رسانده و مخابره کنند.
 روز خبرنگار به خبرنگاران حقیقت جو مبارک

 

علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در توئیتی نوشت:

خبرنگاری نه یک حرفه‌ی صرف، که یک رسالت عظیم است. این خبرنگار است که ابرهای تیره را با قلم قدرت خود می‌زداید. نور دانایی ثمره تلاش خالصانه اوست. سفیر عزیز آگاهی روزت مبارک. یاد باد خاطره تمام خبرنگاران مجاهد، به ویژه خبرنگاران شهید.

 

محمود عباس زاده نماینده مردم مشکین شهر و سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در توئیتی نوشت:

در عصر اطلاعات و ارتباطات "خبر" کالای استراتژیک است و "خبرنگاری" شغلی استراتژیک... در این عصر فقیری در "بی خبری" است.

به موضع خبر و خبرنگار لاجرم باید به دیده فراتر از تعارف و روزمرگی نگاه کرد... روز خبرنگار را به همه خبرنگاران و فعالان عرصه رسانه تبریک عرض می کنم

 

عبدالحسین روح الامینی نجف آبادی  نماینده مردم تهران،ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس و عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در توئیتی نوشت:

تلاش ستودنی شما آگاهی و خردورزی را در جامعه رقم می زند،امانتداران راستین حقیقت و خبر در سایه پروردگار متعال سربلندی و سعادتتان روزافزون باشد. روز خبرنگار مبارک

 

 سید کریم حسینی نماینده مردم اهواز، باوی ، حمیدیه و کارون در مجلس و رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان در توئیتی نوشت:

خبرنگاری رسالتی از جنس نگاه‌ دقیق و بی‌طرف تا رسیدن به مرز بیداری جامعه است. خبرنگار نماینده افکار عمومی است تا با آگاهی بخشی، مطالبات مردم را دنبال نماید. چه زیباست که خدا بر قلم و آنچه مینوسید قسم یاد می کند.

۱۷ مرداد روز خبرنگار بر تلاشگران عرصه بصیرت و نیک‌اندیشی مبارک باد.

 

محسن زنگنه نماینده مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه و عضوکمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی  در توئیتی نوشت:

خبر جزء لاینفک حکمرانی است. خبر، نَقل اتفاقات نیست مبدء اتفاقات است. 
خبرنگار هم به عنوان خالق خبر، نقشی بی بدیل در نظام حکمرانی دارد.
خبرنگار میزان سنج حساسیت جامعه، ضریب دهنده دغدغه های مردم، جهت دهنده و گاه تعیین کننده اولویت های حکومت است.
روز خبرنگار مبارک

 

 مالک شریعتی نیاسر نماینده مردم تهران،ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس و عضو کمیسیون انرژی مجلس در توئیتی نوشت:

خبر امانتی است که باید به اهلش رسانده شود روز خبرنگار را به تمام فعالان سختکوش و امانتدار عرصه خبر رسانی و آگاهی بخشی به جامعه و همچنین به خانواده خبرنگاران شهید، تبریک و تهنیت عرض می کنم .

 

علی حدادی نماینده مردم ساوجبلاغ ، نظرآباد و طالقان درمجلس و عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس در توئیتی نوشت:

روز خبرنگار، بر تمام فعالان عرصه رسانه، بویژه عزیزانی که در رصد حوادث واقع بین و در انتقال اخبار صادق و منصف هستند، گرامی باد.

 

 آرا شاوردیان نماینده ارامنه تهران و شمال کشور و عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران در مجلس در توئیتی نوشت:

خبرنگاری نه فقط حرفه بلکه هنر و عشق است هنری و عشقی که خبرنگار را تا پای جان در انجام این رسالت نگه می دارد. خبرنگار دنیا را آنگونه که هست و آنگونه که باید باشد به جهان نشان می دهد از کوشش ها و تلاش‌های خستگی ناپذیر شما خبرنگاران عزیز تشکر کرده و آرزو می کنم روزگارتان آنگونه باشد که آرزو دارید.

 

اردشیر مطهری نماینده مردم گرمسار و آرادان  و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در توئیتی نوشت:

روز خبرنگار بهانه ای است برای پاسداشت زحمات بزرگ مردان و غیور زنانی که در عرصه اطلاع رسانی، کاری پیامبرگونه را بر عهده دارند؛ این روز را بر همه اهالی قلم و رسانه تبریک گفته و از آنکه به قلم قسم یاد کرد، برای همه عزیزان فعال در این عرصه سترگ، آرزوی توفیق،سربلندی و عزت دارم.همچنین یاد و خاطره شهدای والامقام این عرصه را گرامی می دارم و برای آنها از خداوند رحمان علو درجات مسالت می کنم.

 

 سیدمصطفی آقامیرسلیم نماینده مردم تهران،ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس و عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در توئیتی نوشت :

پیامبر اکرم قبل از تعلیم کتاب و حکمت به مردم و آزاد کردن آنها از غل و زنجیرهای اسارتبار، به آگاهی دادن به مردم پرداخت. پس گرامی باد روز خبرنگاران که آگاهی رسانان حقیقی به بشریت اند.

 

هادی بیگی‌نژاد نماینده ملایر در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون انرژی مجلس در توئیتی نوشت:

نظارت درست و شفاف بر عملکرد مسوولان و نیز حرکت مدیران در مسیر صحیح بدون خبرنگاران و رسانه‌ها مقدور نیست. روز خبرنگار گرامی باد.

 

 زهرا شیخی نماینده مردم اصفهان و سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در پیامی توئیتری نوشت: 

۱۷ مرداد روز خبرنگار را خدمت راویان حقیقت و پرچم داران عدالت خواهی تبریک عرض می‌نمایم و امیدوارم در این راه خطیر، با تمام مشکلاتش همواره در جهت نیل به آرمان پیشرفت و عدالت قدم بردارند.

 

مهرداد گودرزوندچگینی نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی و عضوکمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس در توئیتی نوشت:

خبرنگاری پل ارتباطی مردم و مسؤلین در تمامی رده های خدمتی است. هفده مرداد روز خبرنگار، بر اهالی زحمت کش بی ادعا، مخلص، سفیران گره گشا و گردانندگان جریان اطلاعات تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

 

علی بابایی کارنامی نماینده مردم ساری و میاندورود و نایب رییس اول کمیسیون اجتماعی مجلس در توئیتی نوشت:

خبرنگاران را باید طلایه داران عرصه رسانه دانست برای پیشرفت و پیروزی در نبرد رسانه باید خط مقدم این نبرد را تقویت کرد و رویکردهای سلبی در قبال اصحاب رسانه را کنار گذاشت. 

 

 احمد نادری نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس و نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی در توئیتی نوشت:

۱۷ مرداد روز خبرنگار رابه همه این عزیزان پرتلاش که همیشه خط مقدم خطر بوده اند و خودرا فدای آگاهی واطلاع رسانی می کنند، مبارک باد.

یاد و خاطره شهید محمود صارمی گرامی باد. روایت شهادت او و دیپلمات های ما در مزار شریف روایتی یکطرفه و ناصحیح است. بایستی روایت صحیح را جایگزین آن کرد.

 

مهرداد ویس کرمی نماینده مردم خرم آباد و دوره چگنی در مجلس و عضو کمیسیون آموزش،تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی در توئیتی نوشت:

خبرنگاران متعهد و صادق، مصداق بارز « سنگرسازان بی سنگر جبهه ی فرهنگی و اجتماعی» هستند که به قول حافظ؛ « در لباس فقر، کار اهل دولت می کنند» روز خبرنگار را خدمت این قشر زحمتکش تبریک عرض می کنم.

 

فاطمه قاسم‌پور رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس و نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در توئیتی نوشت:

اهالی قلم و رسانه؛ شما که متعهدانه و دلسوزانه صدای اقشار مختلف مردم را به گوش مسؤولان می‌رسانید، مطالبه‌گری می‌کنید و به دور از هیاهوی سیاسی به دنبال حل مسائل مردم و اعتلای کشور هستید، روزتان مبارک! قلم‌تان پرتوان و برنده و اندیشه‌تان جاری و پربرکت باد! 

 

 محمدرضا احمدی سنگری نماینده مردم رشت و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، در توئیتی نوشت: 

خبرنگاران با توجه به ماهیت شغلی خود در معرض انواع تهدیدات هستند و برای خبررسانی سریع و دقیق در بسیاری از موارد مجبور به خطر کردن هستند. در کنار این دشواری ها نباید دغدغه های مالی نیز بر دوش ایشان سنگینی کند و بهبود معیشت خبرنگاران میتواند بهترین هدیه برای روز خبرنگار باشد.

 

فاطمه رحمانی نماینده مردم مشهد و کلات و عضو فراکسیون زنان مجلس در توئیتی نوشت:
‌روز خبرنگار فرصت مغتنمی است برای ارج نهادن به تلاش،مجاهدت و ایثار انسان های فرهیخته و آزاده ای که با اطلاع رسانی صحیح و به موقع، به آگاه سازی، جریان سازی، شفافیت و فسادستیزی در جامعه کمک می نمایند.
بی شک این عزیزان نقش بسیار مهمی در تحقق اهداف و آرمان های انقلاب و تمدن سازی نوین اسلامی دارند.
‌با گرامیداشت یاد شهید صارمی و سایر شهدا و جانباختگان خبرنگار، این روز را به خبرنگاران متعهد و تلاشگران عرصه اطلاع رسانی تبریک می گویم.

 

زهره الهیان نماینده مردم تهران،ری،شمیرانات، اسلامشهر و پردیس و رئیس کمیته حقوق بشر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در توئیتی نوشت:

نوشته‌ها و گفته هایتان طلوع حقیقت و بیان دردهای کسانی است که نمی‌توانند بگویند و فریادشان بی صداست. روز  خبرنگار مبارک

 

روح‌اله نجابت نماینده مردم شیراز و زرقان و سخنگوی کمیسیون امورداخلی و شوراهای مجلس در توئیتی نوشت:

خبرنگار راستین و امین، «شهید» است. روز خبرنگار بر شاهدان امین مبارک باد.

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی