کد خبر : 13021

زره‌تن لهونی در قالب پیامی تبریک گفت:

نماینده مردم پاوه و اورامانات در مجلس، ثبت جهانی «منظر فرهنگی هورامان/اورامانات» در چهل و چهارمین نشست عمومی کمیته میراث جهانی در چین را تبریک گفت.

 
 آرش زره تن لهونی نماینده مردم پاوه و اورامانات در مجلس شورای اسلامی در قالب پیامی  ثبت جهانی منظر فرهنگی هورامان/ اورامانات در چهل و چهارمین نشست عمومی کمیته میراث جهانی در چین را تبریک گفت.

متن پیام به شرح زیر است:

به نام خدا

خوشبختانه امروز شاهد رویداد مهم ثبت جهانی «منظر فرهنگی هورامان/اورامانات» در چهل و چهارمین نشست عمومی کمیته میراث جهانی در چین بودیم. مایه مباهات است که این منطقه و منظر فرهنگی آن به دلیل ویژگی‌ها و شاخص‌های منحصر به فرد و برجسته، با کم‌ترین چالش و با وفاق کلیه اعضای کمیته میراث جهانی در برابر دیدگان جهانیان به‌عنوان میراث بشری قلمداد گردید. 

امیدوارم که صلح و آرامش جهانی که یکی از مواهب ثبت جهانی و ایجاد بستری برای گفتگو بین فرهنگ‌ها است از امروز هرچه بیشتر جاری شده و اورامانات به عنوان نمونه ای خارق العاده از تنوع فرهنگی و غنای طبیعی و تجلی سرزمینی، پیام‌آور این صلح و دوستی به جهان باشد.

عمیقا این دستاورد بزرگ را به تمامی ملت ایران،فرهنگ‌دوستان و به‌ویژه مردم شریف و نجیب اورامانات/ هورامان تبریک می‌گویم و از همراهی و همکاری خوب مردم اصیل منطقه، معتمدین، روحانیون، نخبگان، تشکل‌ها و انجمن‌های مردم نهاد و نیز پیگیری و تلاش‌های وزیر محترم میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و حوزه معاونت میراث فرهنگی، استانداران، نمایندگان مجلس فعلی و پیشین و نیز سایر مسئولین مرتبط تقدیر و تشکر می‌نمایم. 

امید است دولت ضمن اهتمام ویژه در حفظ ارزش‌های منحصر به فرد اورامانات، زیرساخت‌های لازم جهت حضور گردشگران داخلی و خارجی را فراهم آورد./

پایان پیام

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی