کد خبر : 12922

سیاه کلی:

نماینده مردم در مجلس یازدهم گفت: امروزه اوج گیری آسیب‌های اجتماعی در سایه نبود برنامه درست در استفاده از فضای مجازی شدت گرفته است، باید فرهنگ استفاده بهینه از فضای مجازی با برنامه ریزی هدفمند شوند.

لطف اله سیاه کلی مورد تقویت زیرساخت‌های فرهنگی در راستای بهبود مسائل اجتماعی گفت: موضوعات فرهنگی در  زیرساخت تمام فعالیت‌های اقتصادی، اجتماعی و حتی سیاسی در عرصه ملی و بین المللی تاثیر دارند، گروهی تمام زیرساخت‌ها را مختص به موضوعات سیاسی و اقتصادی می‌دانند که اگر جزئی به ماجرا نگاه کنیم پی خواهیم بردکه موضوعات فرهنگی بن و پایه شکل گیری تمام موضوعات هستند.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی افزود: امروزه اوج گیری آسیب‌های اجتماعی در سایه نبود برنامه درست در استفاده از فضای مجازی شدت گرفته است، باید فرهنگ استفاده بهینه از فضای مجازی با برنامه ریزی  و با توجه به نیاز جامعه شکل بگیرد و این فضا در جهت بهبود تمام مسائل از مباحث اجتماعی گرفته تا فرهنگی و اقتصادی هدفمند شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تاثیر کارکرد فضای مجازی در حوزه اجتماعی بسیار زیاد است و تغییرات فرهنگی می‌تواند مسائل اجتماعی را به همراه داشته باشد که گاهی این تغییرات چنان با فرهنگ ایرانی و اسلامی ما مغایرت دارد که خود را در قالب معضلات و مشکلات اجتماعی نشان می‌دهد، بی توجهی به فرهنگ گاهی چنان ویرانگر است که عواقب آن چندین سال بر پیکر جامعه باقی خواهد ماند.

نماینده مردم در مجلس یازدهم در پایان خاطرنشان کرد: تفاوت مسائل فرهنگی و مسائل اجتماعی در این است که مسائل اجتماعی کاملا جهشی وارد می‌شوند اما موضوعات فرهنگی نرم و آهسته در بین مردم نفوذ می‌کنند، اولویت تاثیر فضای مجازی در درجه اول بر موضوعات  فرهنگی است و سپس بر حوزه اجتماعی، اقتصادی و سیاسی است./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی