کد خبر : 12798

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس خبر داد:

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس از تصویب طرح الحاق ۳ تبصره به ماده ۴ قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلی تکمیلی خبر داد و گفت: بر اساس مصوبه امروز کمیسیون جذب دانشجو در مقطع ارشد بدون برگزاری آزمون امکان پذیر خواهد شد.


رضا حاجی پور ، در تشریح نشست امروز (یکشنبه ۲۷ تیرماه) کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس عنوان کرد: در نشست امروز  طرح الحاق 3 تبصره به ماده 4 قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلی تکمیلی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور با حضور رئیس سازمان سنجش مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این تصمیم کمیسیون برای جذب دانشجو در رشته‌‎های کم رقابت در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور اتخاذ شد.

وی افزود: پیش از این دانشگاه پیام نور سال‌ها به صورت فراگیر و بدون برگزاری کنکور متمرکز اقدام به جذب دانشجو می‌‎کرد که مورد ایراد سازمان بازرسی کشور قرار گرفت و نهایتا با تصمیم امروز کمیسیون مقرر شد، همه دانشگاه‌ها اجازه جذب دانشجو بر اساس شرط معدل و بدون برگزاری آزمون را داشته باشند.

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس ادامه داد: طرح الزام دولت به تعیین سرفصل «جنایات استکبار جهانی» در کتب درسی مدارس و دانشگاه‌ها نیز برای بررسی بیشتر به کمیته مربوطه خود ارجاع شد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی