کد خبر : 12778

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تشریح کرد:

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: مسئولیت اصلی ساترا نظارت انحصاری است اما باید تلاش کند با فراهم کردن بستر لازم تولید و پخش محصولات فرهنگی و هنری از فیلم گرفته تا سریال با برنامه‌ریزی مشخص پیش رود.

 
احمد راستینه هفشجانی  در مورد عملکرد ساترا گفت: ساتراها تنها مجموعه صدور مجوز برای محصولات صوتی و تصویری فراگیر را دارد، آنچه امروز مشخص است در طی سال‌های گذشته یک مرکزیت درست برای تولید و پخش صوت و تصویر وجود نداشت و لذا دستگاه‌های مختلفی در این حوزه ورود پیدا می‌کردند، خیلی از مواقع فیلم‌ها و سریال‌های ساخته شده که مغایر با فرهنگ ایرانی و اسلامی ما بود و آسیب‌های جدی را به همراه داشت بدون نظارت منتشر می‌شد؛ بر همین اساس طبق دستور مقام معظم رهبری در راستای اصل ۴۴ قانون اساسی و نظریه تفسیری شورای محترم نگهبان از این اصل، با دستور ریاست سازمان صدا وسیما، سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی به «ساترا» سپرده شد.

ساترا باید با  برنامه‌ریزی باشد

نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی افزود: انتظار می‌رود ساترا با یک برنامه ریزی تلاش کند تا مسیر روشن و شفافی را برای اخذ مجوز و تولید محصولات مشخص کند؛ آنچه واضح است ساترا باید نظارت جدی داشته باشد.

مجموعه ساترا باید برنامه مشخصی داشته باشد تا محصولات فرهنگی و هنری تابع آن دستورات اقدام به تولیدات فرهنگی کنند تا شاهد ضرر و زیان به عوامل تولید کننده یک محصول فرهنگی و هنری نباشیم

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: تمام دستگاه‌ها و نهادهای بخش خصوصی  باید خود را با سیاست‌های ساترا یکی کنند، البته ناگفته نماند مجموعه ساترا باید برنامه مشخصی داشته باشد تا محصولات فرهنگی و هنری تابع آن دستورات اقدام به تولید کنند تا شاهد ضرر و زیان به عوامل تولید کننده یک محصول فرهنگی و هنری نباشیم. بی شک دستگاه‌ها و نهادهایی که نتوانند خود را با سیاست‌های ساترا همخوانی کنند از غائله عقب می‌مانند.

مسئولیت اصلی ساترا نظارت انحصاری است 

راستینه ادامه داد: مسئولیت اصلی ساترا نظارت انحصاری است اما باید تلاش کند با فراهم کردن بستر لازم تولید و پخش محصولات فرهنگی و هنری از فیلم  گرفته تا سریال با برنامه مشخص پیش رود.

بیشتر بخوانید:

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: تمام نهاد‌های حاکمیتی از دولت  گرفته تا مرکز ملی فضای مجازی، مجلس شورای اسلامی، نهاد‌های نظارتی نظیر شورای نگهبان و سازمان بازرسی کل کشور و سایر ارکان قوه قضاییه در لزوم انجام تنظیم‌گری رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر توسط ساترا «به نمایندگی از سازمان صداوسیما» هم عقیده و متفق‌القول هستند؛ اما باید برنامه مشخصی داشته باشد و تا ساخت فیلم و سریال تابع آن و شاهد ضرر و زیان گروه خاصی نباشیم./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی