کد خبر : 12490

بهنود جواهرپور

کارآفرینان در هر صنعتی حکم کاتالیزور انسانی برای آن صنعت را دارند. صنعت مد نیز از این قاعده مستثنی نیست. برنده‌ها در صنعت مد برخلاف دیگر صنایع عمدتا بر پایه‌ی نام یک فرد توسعه یافته اند. به عبارتی خلاقیت فرد است که امضای منحصر به فرد او در پای آثار تولید شده است.

طراحان مد با هدف پوشش دادن خلا یا کمبودی هنری یا صنعتی پا به عرصه مد می گذارند. یک طراح مد هنگامی که پا به صنعت طراحی مد می گذارد دیگر از قامت یک هنرمند خارج شده و باید با نگاهی صنعتی محصول هنری خود را طراحی کند. طراحی مد یک طراحی صرف روی کاغذ نیست جنس موادی که ساخته می شوند، روش تولید انبوه آن و قیمت تمام شده را نیز باید درنظر بگیرد.

کارآفرینان عرصه‌ی مد از طراح فراتر هستند. آنها تجارت و صنعت و هنر را با یکدیگر تلفیق کرده اند تا محصولی بسازند که فرهنگ انسانها را تحت تاثیر قرار بده و هم کاربردی باشد.

موزه هنری «بهنود» که توسط کارآفرین و طراح مد معروف خاورمیانه بهنود جواهرپور پایه گذاری شده یکی از خروجی های این طرز تلقی از کارآفرینی در صنعت مد است.

بنیاد بهنود در سال 2016 توسط بنیانگذار آن «بهنود جواهرپور» تاسیس شد. نیکوکاری یکی از ارزشهای اصلی مارک Behnoode است که فعالانه از موسسات خیریه در نپال و کاشان پشتیبانی می کند.

بنیاد هنری بهنود در راستای اهداف و ماموریت انسان‌دوستانه‌ی خود کلاسهای هنری رایگان را برای کودکان به منظور پیگیری و رشد مهارتهای خلاقانه و هنری خود برگزار می کند. بنیاد بهنود به این ترتیب فرصتی برای توسعه استعدادها ، آموزش و توجه هنرمندان آینده در یک بستر جهانی فراهم می کند.

ایده اصلی تاسیس بنیاد بهنود ار سفری بنیانگذار آن به اردوگاهی در کوهپایه‌های اورست در کشور نپال شکل گرفت. او با دیدن شرایط بسیار سخت آب و هوایی و رفاهی کودکان و عدم دسترسی آنها به آموزش مناسب تلاش کرد از طریق تامین هزینه‌های مادی مورد نیاز مدرسه رفاه کودکان را تجهیز و تقویت کند.

بهنود به طور منظم به نپال برمی گشت و به پرورشگاه آموزش می داد و اکنون نیز به کودکان آموزش می دهد که چگونه توانایی های هنری خود را طراحی و توسعه دهند. بهنود به طور متوسط 4 بار در سال از نپال بازدید می کند و ملزومات اساسی هر سه ماه را به سازمان ها ارائه می دهد.

بنیاد بهنود به دنبال آن نیست که صرفا از طریق تامین مالی کودکان را پشتیبانی کند این بنیاد به دنبال گسترش آموزش برای کودکان در سطح جهانی است.

بنیاد بهنود فعالیت های خود را به نپال محدود نکرده و در کاشانِ ایران نیز برای کودکان مدرسه می سازد و امکانانت آموزشی فراهم می‌کند. بنیان گذار این بنیاد که شخصی خودساخته است و در مثلث ایران، امارات، دوبی نزدیک به ۹ شرکت تجاری در صنایع مختلف راه‌اندازی کرده است در نظر دارد هنر و خلاقیت را به کودکان بویژه کودکان محروم آموزش دهد تا از این طریق زندگی کاری و آینده‌ی شخصی آنها را متحول سازد.

 

از طریق اینستاگرامbehnoodjavaherpour اطلاعات بیشتری در مورد او کسب کنید

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی