کد خبر : 12347

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس خبر داد:

رئیس کمیته تربیت بدنی کمیسیون فرهنگی مجلس از ابلاغ ۲ قانون مهم «معافیت از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده برای خدمات ورزشی» و «دائمی شدن اختصاص ۲۷ صدم درصد از ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده را برای توسعه ورزش» این به دستگاه‌های اجرایی برای رشد و توسعه ورزش همگانی و قهرمانی خبر داد.

 

احمد راستینه هفشجانی با اشاره به ابلاغ 2 قانون مهم برای اجرا به دستگاه‌های اجرایی، عنوان کرد: با ابلاغ این دو قانون که سیر مراحل آن‌ها برای اجرا طی شده، اتفاق‌های مثبت و خوبی برای جامعه ورزش کشور رقم خواهد خورد.

نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی افزود: قانون نخست این بود که در ماده 94 قانون برنامه ششم توسعه، دولت مکلف شده بود که 27 صدم درصد از 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده را برای توسعه ورزش مدارس، همگانی، فدراسیون بین المللی ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی، ورزش روستایی و عشایری، ورزش بانوان و زیرساخت های ورزشی به ویژه در حوزه معلولان و جانبازان اختصاص دهد که این موضوع به رشد ورزش در رشته‌های قید شده در قانون کمک شایانی خواهد کرد.

راستینه تصریح کرد: قانون معافیت از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده برای خدمات ورزشی نیز دیگر قانون مهمی است که برای کاهش هزینه‌های ورزشی سیر مراحل قانونی خود را طی کرده و به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شده است به طوریکه با اجرای این قانون اماکن ورزشی نیز از پرداخت هرگونه مالیات معاف هستند.

با ابلاغ قانون جدید شهریه‌ باشگاه‌های ورزشی باید کاهش یابد

وی تصریح کرد: بنابراین با اجرای این قانون، انتظاری که جامعه ورزشی از ما داشت، برطرف خواهد شد و «معافیت از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده برای خدمات ورزشی» اعمال خواهد شد؛ از سوی دیگر ما نیز انتظار داریم با ابلاغ این قانون جدید و اجرای آن، هزینه‌های ورزشی برای مردم به شکل مستقیم کاهش یابد و برای مثال، شهریه باشگاه‌های ورزشی کاهش یابد.

رئیس کمیته تربیت بدنی کمیسیون فرهنگی مجلس یادآور شد: کمیسیون فرهنگی مجلس در پیگیری و دائمی شدن این قوانین نقش مهمی داشت  و امیدواریم این قوانین بتواند اثرات مد نظر را در جامعه داشته باشد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی