کد خبر : 12316

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس در بازدید از مراکز برگزاری آزمون سراسری خبر داد:

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس از پیگیری این کمیسیون در زمینه علت سختی سئوالات دروس ریاضی و شیمی در کنکور ریاضی و تجربی خبر داد و گفت: همچنین بر اساس گزارشات واصله قطعی برق در برخی مراکز آزمون در برخی شهرستان‌ها نیز موجب نارضایتی داوطلبان شده است.


رضا حاجی پور با اشاره به بازدید میدانی خود  به همراه خدایی رئیس سازمان سنجش از حوزه‌های برگزاری آزمون سراسری، عنوان کرد: نحوه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حوزه‌های برگزاری آزمون در تهران که مورد بازدید ما قرار گرفت قابل قبول بود و در مراکز برگزاری آزمون داوطلبی از این موضوع شکایت نداشت.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی افزود: موضوعی که مورد اعتراض داوطلبان رشته‌های ریاضی و تجربی بود، سطح بالای سئوالات دروس ریاضی و شیمی بود که کمیسیون به این موضوع ورود خواهد کرد و در این زمینه از سامان سنجش توضیح می‌خواهد.

 
بازدید حاجی پور از مراکز برگزاری کنکور

 

وی با بیان اینکه بسیاری از داوطلبان و معلمان از میزان سختی سئوالات کنکور تعجب کردند، گفت: اصولا سئوالات باید در 4 رده، خیلی سخت، سخت، متوسط و آسان طراحی شود که با توجه به بررسی‌های به عمل آمده در این رابطه از سازمان سنجش توضیحات تکمیلی را دریافت خواهیم کرد.

حاجی زاده با تأکید بر اینکه بر اساس گفته داوطلبان و برخی اساتید و همچنین بر خلاف تاکید مسئولان ارشد وزارت علوم، سازمان سنجش و وزارت آموزش و پرورش هیچ تناسبی بین محتوای کتب درسی و سوالات طراحی شده وجود نداشت، گفت: باید مشخص شود، این سطح از عدم تناسب و سختی سوالات به چه دلیل بوده است.

 
بازدید حاجی پور از مراکز برگزاری کنکور

 قطعی برق هنگام آزمون در برخی شهرستان‎‌ها

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همچنین در برخی از حوزه‌های شهرستانی قطعی برق در هنگام آزمون موجب نارضایتی برخی از داوطلبان شده است که قطعی برق در آمل نمونه‌‎ای از آن بود. قطعا کمیسیون آموزش مسائل و حواشی کنکور را در نشست خود مورد بررسی و ارزیابی قرار خواهد داد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی