کد خبر : 12138

رئیس کمیته تربیت بدنی مجلس:

رئیس کمیته تربیت بدنی کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به نشست خود با تعدادی از رؤسای فدراسیون‌های ورزشی در خصوص طرح حمایت از ورزش و ورزشکاران، تصریح کرد: این طرح تا یک ماه آینده راهی صحن علنی خواهد شد.

 
احمد راستینه هفشجانی با اشاره به برگزاری نشست کمیته تربیت بدنی مجلس در خصوص طرح حمایت از ورزش و ورزشکاران، عنوان کرد: حدود 6 ماه است که کمیسیون فرهنگی به تدوین این طرح ورود کرده و جلسات تخصصی در این ارتباط داشته است.

نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این طرح دارای 6 بخش است که در حال حاضر تمرکز جلسات کمیته تربیت بدنی روی حوزه ورزش همگانی و ارزان شدن ورزش است، افزود: موضوع دیگری که در این طرح به آن خواهیم پرداخت حمایت از ورزشکاران و توسعه ورزش قهرمانی در سطح کشور است.

وی یادآور شد: همچنین بخشی از طرح تمرکز بر توسعه ورزش دانش آموزی دارد و با توسعه هدفمند ورزش دانش آموزی و ورزش همگانی اقدامی هدفمند در راستای پشتوانه سازی در حوزه ورزش قهرمانی صورت خواهد گرفت.

راستینه با اشاره به اینکه نشست امروز با تعدادی از رؤسای فدراسیون‌‎هایی بود که اسلام بر آن‌ها تأکید دارد، گفت: در نشست امروز رؤسای فدراسیون‌های شنا، تیراندازی و سوارکاری حضور داشتند و نقطه نظرات آن‌ها جهت حمایت بیش از پیش از این رشته‌ها مورد بررسی قرار گرفت.

وی یادآور شد: یکی دیگر از رشته‌های ورزشی که برای ما ایرانیان مورد اهمیت است، رشته آیینی ورزش زورخانه‌ای است که ایران اسلامی مدعی داشتن برندی جهانی در این رشته است که به عنوان مبدع در ورزش زورخانه ای شناخته می‌‎شویم؛ ما برای ترویج ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای نیز پیشنهادات این فدراسیون را گرفتیم و یک ماده واحده به طرح اضافه کردیم.

رئیس کمیته تربیت بدنی کمیسیون فرهنگی مجلس اضافه کرد: همچنین یک ماده واحده در بحث مباحث اخلاقی، معنوی و مرام پهلوانی در تمام سطوح ورزش در دست تدوین است تا به این طرح الحاق شود. امیدواریم با این اقدام، اخلاق و مرام پهلوانی در تمام سطوح ورزشی ترویج داده شود./

پایان پیام

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی