کد خبر : 11996

عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس با اشاره به مصوبه دیروز کمیسیون آموزش:

عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس، مصوبه روز گذشته کمیسیون آموزش را موجب برطرف شدن دغدغه نیروهای اداری آموزش و پرورش دانست و گفت: با این مصوبه بیش از ۳۰ هزار کادر آموزشی فعال در بخش اداری نیز شامل رتبه بندی معلمان خواهند شد. قطعا در صحن علنی نیز از این مصوبه دفاع خواهیم کرد.

علی رضایی  با اشاره به تصویب موادی از لایحه نظام رتبه بندی معلمان در کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری، عنوان کرد: روز گذشته در جریان بررسی ماده 2 این لایحه در کمیسیون آموزش تصمیمی مهم اتخاذ شد که بر این اساس تمامی نیروهای آموزشی که در بخش اداری آموزش و پرورش فعال هستند نیز شامل قانون رتبه بندی معلمان شوند.

نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی افزود: بر اساس این مصوبه بیش از 30 هزار فرهنگی فعال در بخش اداری آموزش و پرورش نیز مشمول مصوبه رتبه بندی خواهند شد و این عزیزان نباید نگرانی از این بابت داشته باشند.

وی ادامه داد: بر اساس مصوبه کمیسیون آموزش، مشمولان این طرح شامل آموزگار، دبیر، هنرآموز، مربی امور تربیتی، مشاور واحد آموزشی، مراقب سلامت، مدیر و معاون شاغل در واحدهای آموزشی و تربیتی که صرفا در مشاغل مذکور در واحدهای آموزشی و تربیتی اشتغال خواهند بود.

رضائی تأکید کرد: برای اجرای رتبه بندی معلمان بودجه بیشتری نسبت به آنچه در لایحه بودجه آمده نیاز است و ما معتقدیم اگر 100 درصد بودجه در نظر گرفته شده که حدود 20 هزار میلیارد تومان است، پرداخت شود نیز باید سال آینده در بودجه همین رقم برای اجرای کامل رتبه بندی دیده شود.

عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس تصریح کرد: قطعا قراکسیون فرهنگیان به عنوان یکی از پر جمعیت ترین فراکسیون‌های مجلس یازدهم در صحن علنی مجلس از مصوبه کمیسیون آموزش حمایت خواهد کرد تا نیروهای اداری نیز شامل رتبه بندی معلمان شوند.

وی درپایان از وزیر آموزش و پرورش و احمدی لاشکی معاون پارلمانی وی به دلیل ارائه لایحه رتبه بندی بهخ مجلس پس از سالیان طولانی تقدیر و همراهی وزارت آموزش و پرورش در تصویب این لایحه را قابل ستایش دانست و تنها مانع اجرای کامل نظام رتبه بندی را کمبود منابع برشمرد./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی