کد خبر : 11993

مقتدایی خبر داد:

نماینده مردم اصفهان از تدوین تفاهم‌‎نامه‌‎ای بین دو وزارتخانه راه و شهرسازی و فرهنگ و ارشاد اسلامی برای ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی ویژه خبرنگاران و هنرمندان خبر داد.

عباس مقتدایی  با اشاره به قیمت بالای مسکن به ویژه در کلانشهرها، اظهار کرد: متاسفانه قیمت مسکن و اجاره آن در این چندسال اخیر، رشد قابل توجهی داشته و این مسئله باعث فشار به مردم و مخصوصا اقشاری که دارای درآمد کمتری هستند، شده است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز خبرنگاران کشورمان از لحاظ درآمدی، دارای حداقل ترین درآمد هستند، افزود:  این قشر در تمام اوقات شبانه روز تلاش می کنند که اخبار لازم و اطلاع رسانی به مردم صورت گیرد ولی در عین حال دارای درآمد حداقلی هستند.

مقتدایی مطرح کرد: بسیاری از این عزیزان، به واسطه میزان درآمد حداقلی خود در بحث مسکن و تامین اجاره آن با مشکل جدی مواجه‌اند.

وی افزود: ۵ خردادماه طی مصاحبه ای ضمن گلایه از وزارت راه و شهرسازی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، خواستار حل فوری موضوع مسکن خبرنگاران و هنرمندان شدم. همچنین تذکری با امضای غالب همکاران، در صحن علنی مجلس خطاب به دستگاه‌های اجرایی قرائت شد.

مقتدایی افزود: یکم تیرماه، تفاهم نامه بین این دو وزارتخانه آماده شد و ۱۰ هزار واحد مسکونی برای خبرنگاران، هنرمندان، کارکنان و سایر اقشار هدف وزارت ارشاد احداث می شود.

بر اساس گفته این نماینده مردم در مجلس یازدهم در هفته آینده این تفاهم نامه طی مراسمی و به طور رسمی امضا و عملیاتی می شود.

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی