کد خبر : 11752

سارا فلاحی با اشاره به نشست خود با وزیر علوم خبر داد:

نماینده مردم ایلام در مجلس از تدوین پیشنهادی در خصوص رابطه آموزشی دانشگاه‌های آزاد و دولتی خبر داد و گفت: بر اساس این طرح پیشنهادی که به زودی تقدیم کمیسیون آموزش خواهد شد، دانشگاه‌های دولتی قسمتی از نیاز خود را در بخش جذب هیأت علمی از طریق انتقال اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد با حفظ سنوات و درجات علمی آن‌ها تامین می‌کنند.

 سارا فلاحی  با اشاره به نشست خود با منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری عنوان کرد: در این دیدار مسائل مهم در حوزه آموزش عالی به ویژه مسائل حوزه انتخابیه مطرح و مورد بررسی قرار گرفت؛ بر این اساس تصویب رشته‌های مختلف برای دانشگاه آزاد واحد ایلام و دانشگاه پیام نور را درخواست و وزیر نیز به معاونین خود دستور پیگیری درخواست را صادر کرد.

نماینده مردم ایلام، ایوان، چرداول، مهران و ملکشاهی و سیروان در مجلس شورای اسلامی افزود: هم‌چنین طی درخواستی کتبی، پیشنهادی عملیاتی و قابل توجه در خصوص رابطه آموزشی دانشگاه‌های آزاد و دولتی ارائه به وزیر علوم ارائه شد.

وی ادامه داد: در این پیشنهاد عنوان شد که دانشگاه‌های دولتی قسمتی از نیاز خود را در بخش جذب هیأت علمی از طریق انتقال اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد با حفظ سنوات و درجات علمی آن‌ها تامین کنند.

فلاحی یادآور شد: این مهم باعث می شود اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد که به دلیل ادغام واحدهای دانشگاه‌های آزاد با کمبود رشته، کمبود دانشجو و کاهش واحدهای درسی برای تدریس مواجه شده‌اند، فعال شوند و دانشگاه دولتی نیز با بار مالی کمتری اعضای هیأت علمی مجرب و با دانش را جذب می کند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم اضافه کرد: این پیشنهاد نماینده به زودی از طریق کمیسیون آموزش مجلس پیگیری خواهد شد و در این کمیسیون مورد بحث و رسیدگی قرار خواهد گرفت./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی