کد خبر : 10349

عضو کمیسیون آموزش مجلس:

عضو کمیسیون آموزش مجلس با انتقاد از عملکرد دانشگاه فرهنگیان، عنوان کرد: متاسفانه علی‎رغم حمایت‎های انجام شده این دانشگاه هنوز نتوانسته است که جایگاه اصیل و ذاتی خود را در آموزش عالی کشور و آموزش و پرورش پیدا کند.

احمد نادری ضمن انتقاد از وجود کم و کاستی‌های برطرف نشده در دانشگاه فرهنگیان کشور، اظهار کرد: دانشگاه فرهنگیان به عنوان قطب تعلیم و تربیت کشور متاسفانه علی‎رغم حمایت‎های انجام شده این دانشگاه هنوز نتوانسته است که جایگاه اصیل و ذاتی خود را در آموزش عالی کشور و آموزش و پرورش پیدا کند.

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سند تحول بنیادین و برنامه ‎راهبردی دانشگاه اسناد مرجعی هستند که انتظار می‎رفت در طول یک دهه فعالیت این دانشگاه چراغ راهی برای حرکت آن باشند اما امروزه مشاهده می‎کنیم که به واسطه ضعف عملکردی و سوء مدیریت دانشگاه در وضعیت کمی و کیفی خوبی قرار ندارد.

وی افزود: به ویژه در این چند سال اخیر، تقریبا هیج کار ساختاری و زیرساختی در این دانشگاه مهم نظام انجام نشده است و با بررسی در شاخص‎های مختلف مشاهده می‎شود که جایگاه این دانشگاه حتی در بین مراکز آموزش عالی داخلی نیز مطلوب نبوده و نگران کننده است.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس یادآور شد: البته عدم نظارت بر فعالیت‎ها و شفافیت عملکرد همچنین ارائه آمار و اطلاعات شعاری و اتلاف منابع نیز امر دیگری است که باعث ایجاد نارضایتی و جو نا امیدی در بین عزیزان دانشجو، اساتید و کارکنان شده است که بر این اساس لازم است به امید خدا هرچه سریعتر شاهد تغییرات اساسی و بهبود شرایط در این دانشگاه سرمایه‎ساز نظام باشیم./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
  • نایب رئیس اتحادیه طلا و…

    نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید با توجه به تقاضای ایجاد شده در بازار، قیمت سکه امروز به ۹ میلیون و ۸۵۰…

اجتماعی