کد خبر : 10331

منادی سفیدان در نشست ویدیو کنفرانسی در جمع معلمان برگزیده از ۳۱ استان کشور:

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آموزش و پرورش دروازه رشد علمی کشور است و معلمان کلید این دروازه هستند.

علیرضا منادی سفیدان که در نشست ویدیو کنفرانسی و در جمع معلمان برگزیده از 31 استان کشور همزمان با روز معلم سخن می گفت، خاطرنشان کرد: جایگاه معلمین و تربیت نیروی انسانی در همه دنیا جایگاه رفیع و بلندی است و در کشور ما نیز در 40 سال اخیر با وجود همه کاستی ها، معلمی نقش به سزایی ایفا کرده است.

وی افزود: به اذعان مجلات معتبر علمی، ایران در 30 سال اخیر به اندازه 300 سال رشد علمی داشته و ما می توانیم با تبدیل این رشد علمی به ثروت و محصول، کشور را در بسیاری از موضوعات خودکفا کنیم.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: توجه به شرکت های دانش بنیان با بهره گیری از علم و ابتکار دانش آموزان و معلمان و بهره گیری از استعداد آن ها و تبدیل ایده های خلاق دانش آموزی به محصولات صنعتی و پیش بینی بودجه ای برای این موضوع یکی از مهم ترین مسئله هایی است که با تاسیس صندوق رشد و شکوفایی در آموزش و پرورش می توان به آن پرداخت.از طرفی از رئیس محترم مجلس می خواهم نگاه ویژه ای به حل مشکلات معیشتی فرهنگیان داشته باشند.

وی در خصوص لزوم توجه به لایحه رتبه بندی معلمان، گفت: جا داشت این لایحه با قید فوریت تقدیم مجلس می شد و هنوز نیز برای این موضوع دیر نشده، همچنین حل مشکل 3.5 میلیون دانش آموزی که از امکانات سخت افزاری دسترسی به شبکه شاد محروم هستند و 700 هزار دانش آموزی که حتی دسترسی به تلویزیون را هم ندارند یکی از دغدغه هایی است که مجلس همواره پیگیر حل آن بوده است اما با تداوم کرونا، آموزش و پرورش باید برای جبران عقب ماندگی دانش آموزان، تدبیری برای این موضوع بیاندیشد.

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
  • نایب رئیس اتحادیه طلا و…

    نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید با توجه به تقاضای ایجاد شده در بازار، قیمت سکه امروز به ۹ میلیون و ۸۵۰…

اجتماعی