کد خبر : 10024

نماینده مردم بندر ماهشهر در مجلس،گفت: عملیات اجرایی فاز نخست زهکشی ساحل چپ رودخانه جراحی بندر ماهشهر آغاز شد.

آقاجری:

حبیب آقجری از آغاز عملیات اجرایی فاز نخست زهکشی ساحل چپ رودخانه جراحی بندر ماهشهر خبر داد و گفت: با پیگیری های نماینده بندر ماهشهر در مجلس شورای اسلامی و در راستای تحقق وعده های انتخاباتی، عملیات فاز نخست پروژه زهکشی ساحل چپ رودخانه جراحی بندر ماهشهر به طول 10 کیلومتر آغاز شد.

نماینده مردم بندرماهشهر، امیدیه، هندیجان و بخش جولکی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در مراسم کلنگ زنی سرپرست فرمانداری بندر ماهشهر کشاورزان و جمعی از مسئولین در فاز اول زهکشی ساحل سمت چپ رودخانه ی جراحی به طول ۱۰کیلومتر  حضور داشتند.

اقاجری در مراسم کلنگ زنی این پروژه اظهار کرد: مقام معظم رهبری امسال را سال تولید، پشتیبانی و مانع زدایی نام گذاری کرده است. کشاورزی یکی از ارکان اصلی اقتصاد کشور است و اگر ما در تولید محصولات کشاورزی استراتژیک به خود کفایی برسیم، به استقلال اقتصادی کشور کمک کرده ایم.

نماینده بندر ماهشهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بعد از پیروزی انقلاب، کشور ما از استقلال سیاسی و نظامی برخوردار شد. هیچ کشوری در دنیا به سان ایران مستقل نیست و حتی کشور های اروپایی هم مجبور به تبعیت از آمریکای جنایتکار هستند.

آقاجری افزود: اما متاسفانه از نظر اقتصادی، به استقلالی که مدنظر بود، نرسیده ایم و دشمن از نظر اقتصادی به واسطه ی تحریم ها به کشور فشار وارد می کند تا ما را تسلیم کند. ولی مردم  و ولایتمدار ایران اسلامی با غیرت خود، محکم پای کشورشان ایستاده اند.

وی ضمن انتقاد به عدم اجرای مصوبات سفر مقام معظم رهبری موسوم به طرح ۵۵۰ هزار هکتاری خاطر نشان کرد: در سال‌های گذشته باید نسبت به کانال کشی، زهکشی و آبیاری این منطقه اقدام می شد که متاسفانه اقدامی صورت نگرفت.

آقاجری میزان اعتبار فاز اول این پروژه را ۱۰ میلیارد عنوان کرد و ادامه داد: فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری در منطقه جراحی به حال خود رها شده که در حال پیگیری برای اجرایی کردن این فاز هستیم.

نماینده بندر ماهشهر در مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از صنایع پتروشیمی و سرپرست فرمانداری بندر ماهشهر گفت: بر اساس وعده هایی که در انتخابات به مردم شریف منطقه دادیم، فاز اول زهکشی ساحل چپ رودخانه جراحی امروز وارد مرحله اجرایی شد و پیگیر این موضوع هستیم تا در فاز دوم، زهکش سمت راست این رودخانه نیز کلنگ زنی شود./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی