کد خبر : 5988

شیخی:

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی از انتخاب اعضای هیات رئیسه فراکسیون دیپلماسی سلامت و سبک زندگی سالم خبر داد.

زهرا شیخی مبارکه از انتخاب اعضای هیات رئیسه فراکسیون دیپلماسی سلامت و سبک زندگی سالم خبر داد و گفت: اعضای هیات رئیسه این فراکسیون دیروز انتخاب و مشخص شدند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس با یادآوری انتخاب خود به عنوان رئیس فراکسیون دیپلماسی سلامت و سبک زندگی سالم، افزود: همچنین مهدی عسگری نماینده مردم کرج، اشتهارد و فردیس به عنوان نایب رئیس، الهام آزاد نماینده مردم نائین و خور و بیابانک به عنوان دبیر و  علیرضا عباسی نماینده مردم کرج، اشتهارد و فردیس به عنوان سخنگوی فراکسیون انتخاب شدند.

وی در توضیح علت تشکیل این فراکسیون، ادامه داد: مسائل و مشکلات زیادی در سبک زندگی مردم مشاهده می‌کنیم که نیاز به بازبینی و سیاست گذاری ودر سطوح برنامه ریزی کلان دارد به طور مثال افزایش آمار مرگ و میرها بر اثر بیماری‌های غیرواگیر به ویژه بیماری‌های مزمن وشاهدی برای این موضوع است.

رئیس فراکسیون دیپلماسی سلامت و سبک زندگی سالم مجلس شورای اسلامی افزود: از سویی در بند آخر بیانیه گام دوم انقلاب اشاره  مستقیم به موضوع سبک زندگی شده و جا دارد جوانان انقلابی در میدان عمل و برای ایجاد شرایط مناسب به منظور سیاست گذاری های کلان سلامت تمام عیار در سبک زندگی مردم ورودی عالمانه، دقیق و جهادی داشته باشند و بدین علت این فراکسیون شروع به کار خود اعلام کرد.

شیخی یادآور شد: با توجه به پیگیری مباحث سلامت و سبک زندگی سالم ایرانی و اسلامی در کمیسیون های مختلف از جمله بهداشت، اجتماعی و فرهنگی و همچنین موضوع امنیت غذایی در کمیسیون کشاورزی این فراکسیون می تواند محل مشترک تصمیمات و پیگیری های تقنینی و نظارتی ویژه‌ای برای موضوعات باشد تا بتوانیم آینده روشن‌تری برای ایران اسلامی شاهد باشیم./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی