کد خبر : 2901

نوش آبادی مطرح کرد:

استقبال یکصد نفر از نمایندگان مجلس یازدهم، برای عضویت در فراکسیون «دیپلماسی بین المللی و منافع ملی»

حسین نوش آبادی  منتخب مردم ورامین،قرچک و‌پیشوا و سفیرسابق کشورمان در کشور عمان، با اعلام خبر فوق، گفت:

بیش از یکصد نفر از نمایندگان دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی، ضمن استقبال از تشکیل فراکسیون« دیپلماسی بین المللی و منافع ملی» آمادگی خودشان را برای عضویت در این فراکسیون، اعلام کردند.

مشاور سابق وزیر امورخارجه و رئیس کارگروه سیاست خارجی، معاهدات و سازمان های بین المللی معاونت قوانین مجلس، افزود:

باتوجه به اینکه یکی از اهداف مهم سیاست خارجی، تامین منافع ملی و‌نهادینه کردن حاکمیت ملی در نظام بین الملل است، استفاده از ابزار دیپلماسی پارلمانی در حوزه بین الملل، نقش بسیار تعیین کننده ای در تامین منافع و مصالح ملی دارد و امیدواریم، مجلس یازدهم بتواند با رویکرد جهادی و انقلابی و اصول حقوق بین الملل و بهره گیری از تجارب ارزشمند نمایندگانی که سابقه اجرایی در حوزه سیاست خارجی و روابط بین‌الملل دارند، در رفع موانع پیش رو و توسعه مناسبات جهانی‌ و‌‌ بسط روابط، با اولویت همسایگان، به پیشبرد اهداف دستگاه دیپلماسی کشور، کمک نماید.

نماینده ادوار ششم و هفتم مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر نقش موثر دیپلماسی عمومی در حل مشکلات کشور در سطوح ملی، منطقه ای و بین المللی، تصریح کرد:

تجربه نشان داده است، پارلمان ها می توانند سهم بیشتر و بهتری در حل مشکلات بین المللی داشته باشند و تجربه موفق مجلس اول در حل مسئله گروگان های آمریکایی، در لانه جاسوسی، که به دستور حضرت امام (ره)انجام شد، نمونه ای از اقتدار مجلس در حل و فصل بحران های منطقه ای و بین المللی است.

لازم به ذکر است، حسین نوش آبادی،دانش آموخته حقوق بین الملل و‌ عضو مدیران راهبردی مجمع تشخیص مصلحت نظام و از مدیران ارشد نظام است که دارای سوابق ممتد در حوزه های سیاسی و بین المللی‌ است.

وی در حوزه سیاست خارجی، سابقه سفیری و نمایندگی تام الاختیار جمهوری اسلامی ایران در کشور عمان، مشاورت وزیر خارجه در امور آسیا و اقیانوسیه‌ و خاورمیانه را در کارنامه خود دارد.

مشاور بین الملل معاونت قوانین مجلس ‌و رئیس کارگروه معاهدات و سازمان های بین المللی حوزه تنقیح قوانین و نیز، ریاست کارگروه سیاست داخلی و امور شوراهای مرکز نمایندگان ادوار مجلس، از جمله سوابق ایشان، به شمار می رود.

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی