کد خبر : 532

معاون وزیر صنعت:

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: اکنون در شرایط تحریم ظالمانه آمریکا قرار داریم و تمامی سیاست‌ها باید در مسیر تسهیل صادرات باشد و در واقع راهی غیر از این نداریم.

خداداد غریب پور،  معاون وزیر صنعت، روز سه‌شنبه در «همایش صنعت فولاد و معدن ایران با نگاهی به بازار» در مرکز همایش های صدا وسیما افزود: بخش معدن و صنایع معدنی کشور از سال گذشته تاکنون پنج نوبت با تحریم های ظالمانه آمریکا روبرو شده که هدفش متوقف ساختن صادرات کشورمان است.


معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: امسال پیش بینی شده حداقل 10 میلیون تن صادرات فولاد محقق شود که ارزش آن بالغ بر چهار تا پنج میلیارد دلار است و این امر نشان می دهد که دشمن نقطه قوت ایران را هدف گرفته، زیرا چهار میلیون نفر مستقیم در ارتباط با این صنعت اشتغال دارند.


وی یادآور شد: براساس سند چشم انداز 1404 انتظار می‌رود امکان صادرات 20 میلیون تن فولاد فراهم شود، ضمن اینکه 25 میلیون تن در داخل به مصرف خواهد رسید.


رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران ( ایمیدرو)  تصریح کرد: براساس اطلاعات موجود مشخص می شود راهی که در صنعت فولاد ترسیم شده، درست است و امسال هم ظرفیت تولید فولاد به 37 تا 39 میلیون تن می رسد و تولید هم افزون بر 26 میلیون تن خواهد شد.


وی پیرامون شرکت هایی که در دایره تحریم های ظالمانه آمریکا قرار گرفته اند، توضیح داد: ارزش بورسی 20 شرکت فعال در بخش معدن وصنایع معدنی که تحریم شده اند بالغ بر 280 هزار میلیارد تومان است.


غریب پور گفت: امسال فولاد مبارکه و شرکت ملی صنایع مس ایران بیش از یک میلیارد دلار افزایش سرمایه دادند و این امر برای گل گهر و چادرملو در سال آینده اجرایی خواهد شد.

 

منبع: ایرنا

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی