کد خبر : 2426

سال جهش تولید

وزارت صنعت، معدن و تجارت در گزارش اهم برنامه های خود برای سال جهش تولید، با بیان میزان عملکرد تولیدی محصولات منتخب معدنی، میزان تولید این محصولات در سال 1399 را پیش بینی کرده است.

بر این اساس، به تریب میزان تولید محصولات منتخب معدنی در مجموع سال 1398، به شرح زیر و پس از میزان پیش بینی شده برای سال جاری است: 

شیشه جام در سالی که گذشت، یک میلیون تن تولید شده و پیش بینی می شود که در سال 99، این میزان تولید به 1.5 میلیون تن (یک میلیون و 500 هزار تن) برسد.

 

محصولات فولادی نیز در سال گذشته، 18.8 میلیون تن تولید شده و برنامه تولید 22 میلیون تومان برای آن در نظر گرفته شده است.

 

فولاد خام طبق پیش بینی ها از 23 میلیون تن تولید شده در سال 98 به 30 میلیون تن در سال جاری خواهد رسید.

 

آهن اسفنجی نیز در سال گذشته، 25 میلیون تن تولید شده اما وزارت صنعت برنامه تولید 33 میلیون تنی برای آن در سال جاری در نظر گرفته است.

 

همچنین  وزارت صمت در نظر دارد تولید سیمان در سال جاری را 10 میلیون تن افزایش داده و به  70 میلیون تن برساند.( در سال 98، 60 میلیون تن سیمان تولید شده است)

این سازمان در نظر دارد دو محصول معدنی آلومینا و مس کاتد که هریک به ترتیب 215 هزار تن و 240 هزار تن تولید شده اند، در سال جاری 250 هزار تن تولید شود.

 

شمش آلومینیوم نیز که در سال گذشته 263 هزار تن تولید شده، در سال جاری برنامه تولید 350 هزار تنی برای آن در نظر گرفته شده است.

 

کاشی و سرامیک نیز در یکساله سال گذشته، 400 میلیون متر مربع تولید شده است. وزارت صنعت در نظر دارد میزان تولید آن را در سال 99 به 450 میلیو متر مربع برساند.

 

منبع: ایسنا

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی
  • منظور از فرهنگ آپارتمان نشینی یعنی شناخت قوانین و قواعد حاکم بر روابط بین ساکنین یک مجموعه و بکارگیری صحیح آن است.…