کد خبر : 9584

کریمی فیروزجایی قرائت کرد:

عضو هیات رئیسه مجلس تذکر کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

علی کریمی فیروزجائی در نشست علنی امروز (سه شنبه، 26 اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان خطاب به مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد:

تذکر مقتدایی نماینده اصفهان به رئیس جمهور ضرورت تسریع در رسیدگی به اعتراضات ثبت شده بر روی سامانه حمایت در خصوص قطعی یارانه و هزینه کمک معیشت و به وزیر جهاد کشاورزی ضرورت حمایت از تولید داخل و کشت محصولاتی که از خارج به صورت گسترده وارد می شوند و تذکر وی به وزرای اقتصاد و کشور درخصوص ضرورت رسیدگی به گلایه بازنشستگان بانک ملت در خصوص انتخابات این کانون.

تذکر حبیب الله دهمرده نماینده زابل به وزیر صنعت: چرا در رابطه با کارخانه چوب، کاغذ و سرامیک زابل اقدام جدی صورت نگرفته است.

تذکر علیرضا ورناصری نماینده مسجدسلیمان به همراه 49 تن از نمایندگان به رئیس جمهور: علت عدم اجرای بند یک ماده 32 قانون برنامه ششم توسعه در قوانین بودجه سال های اخیر چیست.

تذکر احمد مرادی نماینده بندرعباس به وزیر میراث فرهنگی درباره لزوم توجه به میراث فرهنگی در منطقه تاریخی لافت در قشم.

تذکر علی آذری نماینده قوچان به همراه 50 تن از نمایندگان به رئیس جمهور درباره لزوم افزایش سهم روستاییان از اجرای برنامه ششم توسعه در زمینه محرومیت زدایی و برخورداری روستاها از خدمات، امکانات و ارتقای شاخص های کمی و کیفی.

تذکر علی حدادی نماینده ساوجبلاغ به همراه 48 تن از نمایندگان به وزیر کشور درباره لزوم بهبود کارشناسی طرح هادی روستایی.

تذکر سیدمحمدرضا میرتاج الدینی نماینده تبریز به همراه 20 تن از نمایندگان به وزرای بهداشت و کشور درباره لزوم حفظ بیمارستان کودکان تبریز در محل فعلی به عنوان تنها بیمارستان تخصصی کودکان در منطقه محروم و پرجمعیت.

تذکر حسین گودرزی نماینده درود به همراه 29 تن از نمایندگان به وزیر راه درباره لزوم حذف مصوبه ذینفع واحد از تسهیلات بانکی مربوط به سازوکار ماده 56 درمورد شرکت مادرتخصصی ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور.

تذکر سیدالبرز حسینی نماینده خدابنده به همراه 13 تن از نمایندگان به وزیر میراث فرهنگی درباره ضرورت توجه به زیرساخت های گردشگری شهرستان های خدابنده به خصوص غار کتله خور و پرداخت حقوق کارکنان آن مجموعه و این نماینده به همراه 15 تن از نمایندگان به وزیر تعاون در خصوص ضرورت توجه به وضعیت درمانگاه تأمین اجتماعی شهرستان خدابنده.

تذکر حسین میرزایی نماینده اصفهان به همراه 40 تن از نمایندگان به رئیس جمهور و وزیر بهداشت درباره لزوم ارائه توافقنامه کواکس به مجلس شورای اسلامی جهت بررسی و تصویب.

تذکر جواد نیک بین نماینده کاشمر به همراه 42 تن از نمایندگان به رئیس جمهور و وزیر اقتصاد درباره لزوم رسیدگی به رشد بدهی های دولت به بانک ها و تبدیل آنها به ابربنگاه ها و تذکر وی به همراه 51 تن از نمایندگان به رئیس جمهور و وزرای جهاد و صنعت: چرا همچنان کمبود روغن خوراکی در فروشگاه ها حس می شود و مازاد تولیدات کارخانه ها کجاست و تذکر دیگری به همراه 50 تن از نمایندگان به رئیس جمهور و وزیر راه: چرا با  گذشت 11 ماه از دستور رئیس جمهور مبنی بر اختصاص 20 درصد از منابع داخلی بانک ها به مسکن، تنها 5 درصد از منابع داخلی بانک ها به حوزه مسکن هدایت شده است و تذکری به همراه 52 تن از نمایندگان به رئیس جمهور و وزرای اقتصاد و راه: علت کند بودن روند پرداخت وام ودیعه مسکن چیست؟ همچنین تذکر دیگر وی به همراه 40 تن از نمایندگان به رئیس جمهور و وزرای اقتصاد، جهاد و صنعت: چرا سرمایه ها از بخش تولید در کشاورزی به عنوان اشتغال کشور فاصله گرفته و به سمت مشاغل خدماتی جذب می شود.

- تذکر جلال محمودزاده نماینده مهاباد به وزیر کشور درخصوص ضرورت رعایت عدالت در توزیع اعتبارات و ماشین آلات شهرداری ها و دهیاری ها

- تذکر حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر به همراه 60 نفر از نمایندگان به وزیر امور خارجه درخصوص ضرورت پیگیری های لازم از طریق مراجع بین المللی جهت اقدام عملی برای آزادی عالم شیعی و رهبر جنبش اسلامی نیجریه شیخ زکزاکی

- تذکر محمدتقی نقدعلی نماینده خمینی شهر به همراه 58 نفر از نمایندگان به وزیر اقتصادی درخصوص ضرورت رفع مشکل پرداخت وام ازدواج

- تذکر حسن شجاعی نماینده ابهر به وزیر صمت درخصوص لزوم رسیدگی به قیمت بالای زمین در شهرک های صنعتی

- تذکر حسین میرزایی نماینده اصفهان به همراه 35 نفر از نمایندگان به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخصوص لزوم پرداخت معوقات پرسنل اورژانس 115

- تذکر مهرداد ویس کرمی نماینده خرم آباد به همراه 27 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور درخصوص لزوم رسیدگی به ورود شورای انقلاب فرهنگی به قانونگذاری و نقض حریم مجلس شورای اسلامی

- تذکر جعفر قادری نماینده شیراز به همراه 51 نفر از نمایندگان به وزیر بهداشت و درمان و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص لزوم تسریع در صدور دفترچه بیمه سلامت تا قبل از حذف دفترچه کاغذی

- تذکر حسن نوروزی نماینده رباط کریم به وزیر جهاد کشاورزی درخصوص اینکه چرا از هزاران تن جو و نهاده های دامی انبار تهران به دامداران حوزه انتخابیه دانه داده می شود؟

- تذکر عباس مقتدایی نماینده اصفهان به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص ضرورت تدبیر و اقدام لازم درخصوص جلوگیری از قطع بیمه کارگران ساختمانی

- تذکر سید محمدرضا میرتاج الدینی نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو به همراه 45 نفر از نمایندگان به وزیر علوم درخصوص لزوم پیگیری مشکلات جاری دانشگاه آزاد

- تذکر احمد جباری نماینده بندر لنگه به رئیس جمهور درخصوص لزوم تسریع در اجرای قانون تعرفه گذاری خدمت پرستاری

- تذکر محسن فتحی نماینده سنندج، دیوانداره و کامیاران به وزیر آموزش و پرورش؛ لزوم اجرای قانون رتبه بندی معلمان

- تذکر صدیف بدری نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین به رئیس جمهور و وزیر صمت؛ علت نبود نظارت بر بازار سیمان و افزایش قیمت آن چیست؟، همچنین به رئیس جمهور؛ لزوم برنامه ریزی و اقدام فوری جهت پیش بینی و مدیریت تامین اقلام و مایحتاج ضروری مردم از جمله روغن، همچنین تذکر این نماینده به رئیس جمهور و وزیر صمت؛ چرا با وجود بیش از 380 کیلومتر رمز مشترک استان اردبیل با کشور آذربایجان؛ مدیریت مشارکت بازسازی قره باغ به استان آذربایجان شرقی تفویض شده است؟

- تذکر احمد مرادی نماینده بندرعباس ،قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر به وزیر راه و شهرسازی؛ لزوم رسیدگی و مدیریت اسکله های بندر پل در شهرستان بندر خمیر و بندر لاف در شهرستان قشم توسط منطقه آزاد قشم، همچنین تذکر این نماینده به وزیر راه و شهرسازی؛ جهت رسیدگی به افزایش بی رویه قیمت بلیط هواپیما در مسیر تهران به شهرستان های استان هرمزگان و بالعکس.

- تذکر جواد نیک بین نماینده کاشمر، خلیل آباد، بردسکن و کوه سرخ به همراه 52 نفر از نمایندگان به رئیس جمهوری و وزرای امور خارجه، بهداشت، جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی، صمت، علوم، تحقیقات و فناوری؛ لزوم توجه به ظرفیت اقتصادی سوریه در جهت افزایش تولید، صادرات و ایجاد اشتغال برای کشور، همچنین تذکر این نماینده به همراه 31 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور و وزیر صمت؛ لزوم رسیدگی به اصناف فاقد پروانه و مدیریت و نظارت بر رشد ناهماهنگ صنوف خدماتی در مقابل صنوف تولیدی، همچنین تذکر این نماینده به همراه 56 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور و وزیر امور اقتصاد و دارایی؛ لزوم صدور تعرفه مالیاتی برای کل خانه های اعلام شده توسط وزارت راه و شهرسازی، تذکر این نماینده به همراه 27 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور و وزرای آموزش و پرورش، کار، فرهنگ و ارشاد اسلامی، ورزش و جوانان و کشور؛ لزوم تدوین برنامه جامع و عملیاتی مشترک بین سازمان های مرتبط در خصوص پیشگیری از اعتیاد و کمک به بازتوانی معتادین ترک کرده، تذکر به رئیس جمهور و وزیر صنعت؛ لزوم حمایت عملیاتی دولت از صادرات در حوزه صنایع تِک.

- تذکر حسن میرزایی نماینده مردم اصفهان به همراه 54 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور؛ لزوم تبعیت از فرمایش رهبری درباره عدم ورود واکسن های آمریکایی و انگلیسی به کشور مخصوص بیماری کرونا.

- تذکر محمدتقی نقدعلی نماینده خمینی شهر به همراه 35 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور؛ ضرورت نظارت بر اجرای صحیح بخشنامه شماره 64744 مورخ 11 مرداد 95 سازمان مدیریت برنامه ریزی کشور و توقف اجرای ناصواب بند 3 این بخشنامه در پرداخت حقوق های نجومی.

- تذکر سیدسلمان ذاکر نماینده ارومیه به وزیر نیرو؛ لزوم تخصیص 300 میلیون مترمکعب حقآبه دریاچه ارومیه از رودخانه مرزی ارس و عدم قطع انتقال آب از زرینه رود به استان های اطراف.

- تذکر معین الدین سعیدی نماینده چابهار، نیک شهر، کنارک و قصرقند به وزیر ورزش و جوانان: لزوم تسریع در تکمیل طرح‌های حوزه ورزش جنوب استان سیستان و بلوچستان، همچنین تذکر به وزیر نفت: تسریع در گازرسانی به جنوب استان سیستان و بلوچستان. همچنین تذکر به وزیر جهاد کشاورزی: لزوم پرداخت خسارت سرمازدگی به باغات ومزارع شهرستان‌های حوزه انتخابیه، همچنین تذکر به رئیس جمهور: لزوم عذرخواهی از مردم به دلیل مشکلات بی‌سابقه معیشتی و اقتصادی.

- تذکر مهدی عسگری نماینده کرج ، اشتهارد و فردیس به وزیر راه و شهرسازی: ضرورت راه‌اندازی اداره کل راه آهن در استان البرز و تکمیل طرح‌های نیمه تمام راه‌آهن در کرج. همچنین تذکر به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: ضرورت پرهیز انتصابات صرفا سیاسی و بدون توجه به تخصص در شرکت‌های زیرمجموعه شستا. همچنین تذکر به وزیر صمت: ضرورت تنظیم بازار سیمان کشور با توجه به ضرورت تأثیر این کالا در پروژه‌های ساختمانی و عمرانی.

- تذکر نصراله پژمان فر نماینده مشهد و کلات به همراه 63 نفر از نمایندگان به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: چرا وزارت تعاون با تعیین سقف دریافتی در همسان‌سازی حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری موجب نارضایتی در اقشار خاص و نخبه شده است. همچنین تذکر به وزیر آموزش و پرورش: چرا آموزش و پرورش به توسعه و تعمیق آگاهی و باورمندی دانش‌آموزان نسبت به مولفه‌های هویت اسلامی در فرهنگ پوشش و لزوم آگاه نمودن دانش آموزان به شیوه‌ها و مسائل تهاجم فرهنگی غرب به ویژه در زمینه اشاعه و القاء الگوهای غربی، نوگرایی کاذب در پوشش و آرایش.

- تذکر عباس مقتدایی نماینده اصفهان به وزیر امور اقتصادی و دارایی: ضرورت رفع مشکلات اعتباری وام ازدواج جوانان و برخورد با بانک‌های متخلف. همچنین تذکر به وزرای جهاد کشاورزی و صمت: ضرورت نظارت و مدیریت جهت جلوگیری از افزایش قیمت تخم‌مرغ.

- تذکر احمد جباری نماینده بندرلنگه و بستک و پارسیان به وزیر بهداشت: لزوم تجدیدنظر فوری در خصوص زمان برگزاری آزمون دستیاری تخصصی.

- تذکر شهباز حسن پوربیگلری نماینده سیرجان و بردسیر به همراه 18 نماینده دیگر به وزیر نیرو: لزوم حل مشکل کمبود برق و پست فوق توزیع برای چاه‌های کشاورزی و سرمایه‌گذاران در شهرک صنعتی شماره 2 زیدآباد.

- تذکر جلال محمودزاده نماینده مهاباد به وزیر امور اقتصادی: لزوم اجرای دقیق سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و قوانین برنامه ششم توسعه و همچنین ضرورت دقت در اجرای قوانین مالیاتی با اولویت اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخل. همچنین تذکر به وزیر بهداشت: ضرورت رعایت عدالت در زمینه تأمین اعتبارات و تجهیزات بیمارستان‌های کشور.

- تذکر کیوان مرادیان کوچکسرائی نماینده قائم شهر ،سوادکوه ،جویبار سیمرغ و سوادکوه شمالی به همراه 33 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور: در خصوص اظهارات وی در جلسه هیأت دولت در خصوص نحوه بررسی لایحه بودجه در مجلس.

- تذکر حبیب اله دهمرده نماینده زابل، زهک، هیرمند و نیمروز و هامون  به وزیر اطلاعات در خصوص علت عدم برخورد وزارت اطلاعات با فساد و رانت‌خواری چیست.

- تذکر حسین خسروی اسفزار نماینده بیرجند، درمیان و خوسف به وزیر نیرو: لزوم اقدام برای بارورسازی ابرها با توجه به خشکسالی‌های اخیر.

- تذکر محمدصالح جوکار  نماینده یزد، اشکذر،بخش ندوشن و دهستان سورک به همراه 60 نماینده دیگر به وزیر آموزش و پرورش: لزوم تسریع در پرداخت حق‌الزحمه معلمان حق‌التدریس پس از گذشت یک سال.

- تذکر سیدسلمان ذاکر  نماینده ارومیه به رئیس جمهور: لزوم رفع تبعیض در پرداخت حقوق اعضای هیأت علمی و کارکنان وزارت علوم با توجه به شرایط اعضای هیأت علمی و کارکنان وزارت بهداشت و همچنین لزوم تسریع در پرداخت بدهی 700 میلیارد تومانی دستگاه‌های دولتی به شهرداری ارومیه.

- تذکرمحمد کعب عمیر نماینده شوش به وزیرنیرو: لزوم بهبود زیرساخت‌های برق و ساخت نیروگاه جهت جذب سرمایه‌گذاران و اشتغال در شوش. همچنین تذکر به وزیر کشور: لزوم رسیدگی به خطرات احتمالی رودخانه کرخه از مسیر اصلی و نزدیک شدن به خانه‌های مسکونی روستاها.

- تذکر حسن لطفی نماینده رزن و درگزین به وزیر آموزش و پرورش: علت بی‌عدالتی در توزیع امکانات آموزشی چیست، چرا به امکانات شهرستان رزن و درگزین توجه نشده است.

- تذکر صدیف بدری نماینده اردبیل و نمین و نیر و سرعین به رئیس جمهور: لزوم تشکیل جلسات هماهنگی و نظارت بر اجرای قانون حمایت از افراد دارای معلولیت و اجرای تکالیف قانونی دستگاه‌ها.

- تذکر احمد راستینه هفشجانی نماینده شهرکرد، بن وسامان و  حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر و میمه و برخوار به وزیر ورزش و جوانان: متأسفانه بعضاً شاهد حضور داوران ورزشی مرد در مسابقات بانوان و بالعکس هستیم، انتظار می‌رود برخورد قانونی با این امر انجام شود.

- تذکر جواد نیک بین نماینده کاشمر و خلیل آباد به همراه 19 نفر از نمایندگان به وزیر صمت درخصوص لزوم نرخ گذاری دستوری برای شکر به عنوان کالای تولیدی که یارانه یا تسهیلات خاصی نمی گیرد، تذکر نیک بین به همراه 23 نفر از نمایندگان دیگر به وزرای ارتباطات و فناوری اطلاعات و فرهنگ و ارشاد اسلامی درخصوص لزوم ممانعت از انجام تبلیغات مصرف گرایانه و سرمایه گذاری بی پشتوانه در کشورهای دیگر توسط چهره های سینمایی، تلویزیونی و بعضاً ورزشی، تذکر نیک بین به همراه 20 نفر از نمایندگان به وزیر دادگستری درخصوص اینکه چرا دفاتر اسناد رسمی در 4 منطقه تهران برای تنظیم تعهدنامه برای دانشجویان به دانشگاه فرهنگیان 4 قیمت متفاوت دریافتمی کنند، تذکر نیک بین به همراه 20 نفر از نمایندگان به وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی درخصوص اینکه چرا به طور غیر مستقیم در غربالگری اجبار صورت می گیرد.

- تذکر علی کریمی فیروزجایی نماینده بابل به وزیر آموزش و پرورش درخصوص لزوم تجدیدنظر در شیوه محاسبه حق التدریس معلمان و جلوگیری از تضییع حقوق پرچم داران تعلیم و تربیت کشور.

- تذکر علی حدادی نماینده ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان به همراه 36 نفر از نمایندگان به وزیر صمت درخصوص لزوم اختصاص یارانه به لبنیات با توجه به افزایش قیمت ها و کاهش مصرف./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی