کد خبر : 9126

نمایندگان در پنجمین نشست بررسی بودجه درباره اخذ مالیات از بازیگران و خودرو و خانه‌های لوکس و معافیت‌های مالیاتی مشاغل آسیب دیده از کرونا تصمیماتی را اتخاذ کردند.

 علی نیکزاد ثمرین آغاز پنجمین نشست بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال1400 را رأس ساعت 14 و 10 دقیقه با حضور حداکثر نمایندگان اعلام کرد.

 
تذکرات شفاهی نمایندگان

ایراد تذکرات شفاهی نمایندگان

نمایندگان در دقایق نخست نشست علنی امروز به طرح تذکرات شفاهی خود پرداختند.

منصورعلی زارعی کیاپی نماینده مردم ساری در مجلس در تذکر شفاهی خود گفت: در سال‌های اخیر از سوی مجریان قانون بی‌انضباطی‌هایی در اجرای قوانین شاهد بوده‌ایم، مردم باید اطمینان یابند که مجلس شورای اسلامی به واسطه آرای مردم به درستی از حقوق آنها دفاع خواهد کرد. دولت نیز باید پاسخگوی شکاف عمیق جامعه طبقاتی و وضعیت تاسفبار خودساخته بورس باشد.

     - دولت باید پاسخگوی شکاف عمیق جامعه طبقاتی و وضعیت تاسفبار خودساخته بورس باشد

سیدمحمد مولوی نماینده مردم آبادان در مجلس با اشاره به مسائل حوزه انتخابیه خود در تذکری شفاهی خطاب به دولت، گفت: در شستا تأکید و تأیید کرده‌اید که مدیریت پتروشیمی آبادان حاشیه‌ساز و پرهزینه است. خودتان این موضوعات را اظهار داشته و ادامه داده‌اید؛ بنابراین چه کسی به شما اجازه داده است که کارگرانی که 10 تا 15 سال سابقه کار در آنجا را دارند اخراج کرده و اشخاص دیگر را استخدام کنید؛ بنابراین مطالبه به حق مردم آبادان تغییر مدیریت پتروشیمی آبادان است.

     - مطالبه به حق مردم آبادان تغییر مدیریت پتروشیمی آبادان است

سهراب گیلانی نماینده مردم شوشتر در مجلس نیز در تذکری شفاهی با بیان اینکه آمریکایی ها تاکنون بدترین رفتار و بدعهدی را با ایران در برجام داشته اند، گفت: از رئیس جمهور و وزیر امور خارجه می خواهیم مصوبه مجلس را اجرا کند.

     - تکرار رفتارهای نامتعارف آمریکایی ها را نمی پذیریم

سید جلیل میرمحمدی میبدی نماینده مردم تفت و میبد در مجلس در توضیح تذکر شفاهی خود با بیان اینکه گرانی‌ها، جان مردم را به لب رسانده است، گفت: میوه در حال حذف شدن از سبد غذایی طبقات محروم جامعه است.

     - میوه در حال حذف شدن از سبد غذایی طبقات محروم است

کیومرث سرمدی واله نماینده مردم اسدآباد در مجلس یازدهم طی تذکری شفاهی، گفت: در مجلس اجازه ندهیم شأن مجلس و نمایندگان مورد هجمه افرادی باشد که کشور را به اینجا رساندند، منویات مقام معظم رهبری باید در راستای دفاع از اقتداد نظام مقدس فصل الخطاب باشد و تخطی از آن ظلم بزرگ به مردم و نظام است.

    - منویات رهبری در راستای دفاع از اقتدار نظام باید فصل الخطاب باشد

 

 
علی نیکزاد ثمری در صحن مجلس

یکصدایی مد نظر رهبری شدنی است

علی نیکزاد که ریاست جلسه نوبت عصر را بر عهده داشت با اعلام رسمی شدن جلسه در نطق پیش از دستور از بیانات روز گذشته رهبر معظم انقلاب درباره قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها تشکر کرد و  گفت: یکصدایی مد نظر رهبر معظم انقلاب با عمل به مرّ قانون و محترم شدن قانون شدنی است.

 

شفاف‌سازی اپراتورها مشمول قراردادهایی که در سال 1400 به پایان برسد

در ابتدای ورود به بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه 1400 مجتبی توانگر نماینده مردم پیشنهاد رفع ابهام بند (ی) در ارتباط با اپراتورها را عنوان کرد و گفت: قرارداد اپراتورها با دولت، مناقصه‌ای بوده و آنها هر ساله با دولت قرار نمی‌بندند، حتی یکی از این اپراتورها سرمایه‌گذار خارجی دارد و زمان آن پایان نیافته که مجلس بخواهد سهم دولت از سود اپراتورها را تغییر دهد، لذا این پیشنهاد باید به کمیسیون تلفیق بازگردد.

نیکزاد نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت، در پاسخ به این اظهارات توانگر، گفت: مجلس قراردادهای بخش خصوصی را محترم می‌شمارد و این مصوبه در قراردادهایی اعمال خواهد شد که در سال 1400 به پایان برسند، بنابراین نگرانی شما قابل رفع است.

در ادامه پیشنهادهای دیگری پیرامون بند (ی) تبصره 6 ماده واحده لایحه 1400 مبنی بر «اپراتورهای ارائه‌دهنده خدمات مخابراتی، علاوه بر قیمت هر پیامک مبلغ ده (10) ریال از استفاده‌کنندگان خدمات مزبور دریافت و به حساب درآمد عمومی ردیف 160154 نزد خزانه‌داری کل کشور واریز کنند.» از جمله تغییر قیمت هر پیامک به 20 یا 12 ریال را مطرح کردند که هیچ کدام مورد نظر موافق نمایندگان قرار نگرفت.

 

مظلوم نمایی برای انداختن بار گرانی بر دوش مجلس

سید حمید پورمحمدی معاون رئیس سازمان برنامه و بودجه در جریان ایراد پیشنهاد نمایندگان درباره افزایش قیمت هر پیامک، گفت: افزایش قیمت هر پیامک یعنی گرانی و این مسائل موجب گران شدن خدمات به مردم می‌شود. نیکزاد در پایخ به اظهارات نماینده دولت، گفت: ما طرفدار ارزانی و بهبود وضعیت معیشت مردم هستیم، مجلس انقلابی است و اگر دولت به مسائل رسیدگی کند، گرانی به بار نمی‌آید.

علیرضا سلیمی عضو هیأت رئیسه مجلس در ادامه در تذکری به اظهارات معاون رئیس سازمان برنامه و بودجه اشاره کرد و گفت: نماینده دولت مباحثی را مطرح می‌کند که خارج از دستور کار مجلس است، دولت به گونه‌ای مظلوم‌نمایی می‌کند که احساس می‌شود دولت دیگری بر روی کار است، متأسفانه جای مدعی و منکر عوض شده است. (اینجا)

 

نمایندگان در ادامه بررسی بخش درآمدی تبصره 6 ماده واحده لایحه بودجه 1400 با حذف جزء 1 و اصلاح جزء 2 بند (ک) این تبصره در ارتباط با قانون مالیات بر ارزش افزوده موافقت کردند.

تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده بنا بر مهدی طغیانی و موافقت کمیسیون تلفیق بودجه و اصرار رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از لایحه بودجه با این استدلال که قانون مشابه این بند به تصویب مجلس رسیده است، حذف شد.

نمایندگان در ادامه بررسی این بند با پیشنهاد اصلاحی محمدحسین حسین‌زاده بحرینی درباره تعیین سازوکاری برای افزایش سهم شهرداری‌ها از محل درآمدهای حاصل از مالیات بر ارزش افزوده، پس از اجرای قانون جدید مالیات‌های مستقیم در سال آینده موافقت کردند.

     - سازوکار مجلس برای افزایش سهم شهرداری‌ها از مالیات‌ بر ارزش افزوده

تعیین ساز و کاری برای پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاملات کارفرمایی از دیگر مصوبات امروز مجلس بود که نمایندگان در ادامه بررسی بخش درآمدی تبصره 6 ماده واحده لایحه بودجه 1400 در قالب بند (ل) این تبصره، تصویب کردند.

     - دستگاه های اجرایی کارفرما موظف به جبران حق مالیات بر ارزش افزوده پیمانکاران شدند

در تعیین عوارض خروج از کشور برای اقشار مختلف، در سال 1400 نیز زائران اربعین حسینی که از تاریخ 4 شهریور تا 22 مهر سال 1400 از مرزهای زمینی به مقصد عراق از کشور خارج می شوند از پرداخت عوارض خروج معافند.

     - معافیت زائران اربعین حسینی از عوارض خروج از کشور

 

نمایندگان مردم در خانه ملت در ادامه به بررسی بخش درآمدی بندهای (ع) و (ف) تبصره 6 ماده واحده لایحه بودجه 1400پرداختند و قوه قضائیه را به منظور افزایش درآمدهای مالیاتی دولت از طریق ابطال تمبر مالیاتی مکلف به تکمیل سامانه تنظیم قرارداد الکترونیکی بین وکیل و موکل کردند.

     - قوه قضائیه مکلف به تکمیل سامانه تنظیم قرارداد الکترونیکی بین وکیل و موکل شد

 

 
مالک شریعتی نیاسر در نطق میان دستور

تذکری آیین نامه‌ای؛ مجلس یکصدا باشد

مالک شریعتی نماینده مردم تهران در جریان بررسی لایحه بودجه به استناد ماده 22 و اصل 69 قانون اساسی در تذکر آیین نامه‌ای، گفت: دیروز بحثی در مورد امنیت کشور مطرح ، بنابراین جلسه غیرعلنی برگزار شد. در شرایط اضطراری، در صورتی که رعایت امنیت کشور ایجاب کند، به تقاضای رئیس جمهور یا یکی از وزراء یا ده نفر از نمایندگان، جلسه غیرعلنی تشکیل می‌شود، اما متاسفانه برخی نمایندگان مطالب خلاف واقع جلسه غیرعلنی را در فضای مجازی منتشر و همکارانشان را متهم به موافقت با اقدامات دولت و مخالف با اقدام مجلس کردند.

وی در تذکر خود یادآور شد: نمایندگان روز گذشته تلاش کردند مجلس یکصدا باشد، اما متاسفانه کسانی که دنبال دوصدایی بودند در بیرون به ما اتهام زدند؛ تقاضا داریم هیات رئیسه از شأن نمایندگان دفاع کند و اجازه ندهد اخبار جعلی از جلسه غیرعلنی در بیرون گفته شود. (اینجا)

 

مصوبه‌ای در راستای سلامت مردم/ تابلوی ورود ممنوع مجلس برای افزایش قیمت اینترنت

نمایندگان مردم در خانه ملت در ادامه نشست علنی نوبت عصر امروز بند الحاقی یک تبصره 6 ماده واحده لایحه بودجه سال1400 در خصوص افزایش مالیات بر خرده‌فروشی سیگار موافقت کردند. بر همین اساس از ابتدای سال 1400 به قیمت خرده فروشی هر نخ سیگار تولید داخل با نشان ایرانی مبلغ دویست و پنجاه (250) ریال و هر نخ سیگار وارداتی مبلغ هزار و پانصد (1500) ریال اضافه می‌گردد.

     - مالیات بر خرده‌فروشی سیگار افزایش یافت

 

نمایندگان در ادامه مجدد پیشنهادی الحاقیه به بند (ی) تبصره 6 ماده واحده لایحه درباره اپراتورها را مطرح کردند، به موجب این پیشنهاد مجلس اجازه افزایش تعرفه اینترنت مصرفی را در سال ۱۴۰۰ را به اپراتورها ارائه دهنده خدمات نداد.

     - اپراتورها اجازه افزایش تعرفه اینترنت مصرفی را در سال ۱۴۰۰ ندارند

 
روح‌الله متفکر آزاد

اخطار؛ توقع ارائه نظر کارشناسی از نماینده دولت داریم

روح الله متفکرآزاد عضو هیات رئیسه مجلس در ادامه جلسه عصر امروز در اخطاری با استناد به ماده (75) آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه از روز گذشته نماینده دولت 3 بار تذکر دریافت کرده است، گفت: اگر قرار باشد در خصوص گرانی‌ها صحبت کنیم و بگوییم دست در جیب مردم نکنید، باید تحقیق و تفحص کنیم که در بورس دست چه کسی در جیب مردم بود. (اینجا)

 

عذرخواهی نماینده دولت از مجلس

پس از تذکرات نمایندگان در نشست امروز مجلس، سید حمید پورمحمدی نماینده دولت گفت: اگر از سخنان من چنین برداشت شد که مجلس خواهان افزایش قیمت هاست، بنده بیانم را تصحیح کرده و از نمایندگان مجلس عذرخواهی می کنم.

 

رأی بالای نمایندگان به اخذ مالیات از بازیگران و لوکس‌سواران

همچنین در راستای رفع تبعیض و برقراری عدالت، نمایندگان مردم در خانه ملت، مقرر کردند که  موسسات کنکوری و بازیگران با درآمد سالانه بالای 200 میلیون تومان که تاکنون دارای معافیت مالیاتی بودند، در سال 1400 مالیات پرداخت کنند.

نمایندگان در ادامه جلسه امروز صحن با بندهای الحاقی 2 و 3 تبصره 6 ماده واحده این لایحه پیرامون معافیت مالیاتی فعالیت‌های انتشارات کمک درسی و بازیگری تا سقف 2 میلیارد ریال و درآمد حاصل از فروش فرآورده‌های خونی و خدمات آزمایشگاهی سازمان انتقال خون با 170رأی موافقت کردند. در جریان رسیدگی به این بند نزدیک به 170 نماینده به اخذ مالیات از بازیگران سلبریتی رأی دادند.

     - بازیگران پردرآمد مالیات می‌پردازند

 

نمایندگان مجلس برای حمایت از اقشار آسیب دیده از کرونا، واحدهای صنفی با درآمد صد میلیون تومان در سال را از پرداخت مالیات معاف کردند. بر اساس برآوردها، 70 درصد اصناف کشور شامل این مصوبه حمایتی مجلس می شوند.

     - حمایت بهارستان از اصناف

 

همچنین در مصوبه ای دیگر نمایندگان مردم در خانه ملت، میزان مالیات بر خودروهای لوکس را متناسب با قیمت آن ها تعیین کردند.

     - مالیات مجلس برای لوکس سواران

 

در همین راستا نمایندگان با بند الحاقی 8 تبصره 6 ماده واحده لایحه بودجه در خصوص اخذ مالیات از مناطق آزاد تجاری- صنعتی مشابه سرزمین اصلی در سال 1400 موافقت کردند.

    - دریافت مالیات بر ارزش‌افزوده از مناطق آزاد تجاری-صنعتی

 

نمایندگان در ادامه رسیدگی به دستور کار امروز مجلس، با بند الحاقی 9 تبصره 6 ماده واحده این لایحه در ارتباط با دریافت مالیات از محل صادرات مواد معدنی فلزی- غیرفلزی، محصولات نفتی، گازی و پتروشیمی به صورت خام و نیمه خام در تمام نقاط کشور موافقت کردند.

    - صادرات محصولات خام و نیمه خام معدنی و پتروشیمی مشمول مالیات می شود

 

نمایندگان همچنین با بند الحاقی10 تبصره 6 ماده واحده لایحه بودجه 1400 در خصوص اخذ مالیات از واردات خودرو آمبولانس توسط اورژانس کشور و هدایای سازمان‌های بین‌المللی غیر دولتی به سازمان اورژانس نظر موافق خود را اعلام کردند.     - معافیت خودروی آمبولانس وارداتی از عوارض گمرکی

 

در آخرین دقایق نشست نوبت عصر امروز مجلس یازدهم با موضوع رسیدگی به بخش درآمدی لایحه بودجه سال 1400، با بندهای الحاقی (11) درباره دریافت مالیات از واحدهای مسکونی و باغ ویلاهای گران‌قیمت، (12)در مورد معافیت های مالیاتی موسسات کنکور دانشگاه‌ها، (13) معافیت بسیج از پرداخت حق انشعاب آب، برق، گاز و عوارض شهرداری و (14) در خصوص مالیات سود ناشی از تسعیر دارائی‌ها و بدهی‌های ارزی بانک مشترک ایران – ونزوئلا تبصره 6 ماده واحده این لایحه موافقت کردند.

     - شرایط دریافت مالیات از خانه‌های لوکس مشخص شد

     - حذف معافیت‌های مالیاتی از موسسات کنکور

 

لبیک مجلس به بیانات مقام معظم رهبری

پیش از به صدا در آوردن زنگ پایان نوبت دوم جلسه امروز صحن، حسینعلی حاجی دلیگانی عو هیات رئیسه مجلس بیانیه 214 نفر از نمایندگان در لبیک به بیانات مقام معظم رهبری پیرامون قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها را قرائت کرد.

نمایندگان در این بیانیه اذعان کردند که «از هر گونه ابتکار مشترک مجلس و دولت در راستای اجرای این قانون عزت بخش استقبال کرده و پیشقدم می‌شویم و به دولت برای استیفای حق مردم در کمال صداقت کمک کرده و خواهیم کرد. همچنین معتقدیم بهترین راه برای خدمت به معیشت مردم نه لغو تحریم‌ها بلکه خنثی سازی تحریم‌ها با نگاه به داشته‌های خودی و عدم توجه به رجزخوانی‌های پوشالی بیرون از مرزهاست.» (اینجا)

 
قاضی زاده هاشمی صحن

 

پایان پنجمین نشست بررسی لایحه بودجه 1400

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی نایب رئیس مجلس که رئیس اداره جلسه را به عهده داشت رأس ساعت 18 و 7 دقیقه زنگ پایان این نشست را به صدا درآورد و گفت: نشست بعدی در نوبت سوم امروز رأس ساعت 19 با ادامه دستور کار بررسی جزئیات لایحه بودجه 1400 برگزار می‌شود.

 

آغاز ششمین نشست بررسی بودجه 1400

ششمین نشست بررسی بودجه سال 1400 در نوبت سوم جلسه علنی امروز(دوشنبه 5 اسفند ماه) به ریاست  سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی نائب رئیس مجلس شورای اسلامی ساعت 19 و 10  دقیقه و با حضور 145 نفر از نمایندگان آغاز شد.

 

ایراد تذکرات شفاهی

علی بابائی کارنامی نماینده مردم ساری و میان‌دورود پیش از ورود به دستور کار در تذکر شفاهی خود از بیانات شیوا، صریح و واضح مقام معظم رهبری پیرامون صیانت از حقوق مسلم ملت ایران در جهت حفظ منافع ملی تشکر کرد و گفت: دولت در زمینه تأمین منابع مورد نیاز دهیاری‌ها و شهرداری‌ها عملکرد مناسبی نداشته است.

     - دولت منابع دهیاری‌ها و شهرداری‌ها را تأمین نکرده است

 

روح الله متفکرآزاد عضو هیات رئیسه مجلس نیز در تذکری شفاهی ضمن قدردانی از فرمایشات حکیمانه مقام معظم رهبری، از تنوع قرارداد و استخدام ها در دستگاه های دولتی و مجموعه های مربوطه انتقاد کرد و گفت: متاسفانه ۵ نفر با ۵ نوع قرارداد و دریافتی متعدد با یک کار ثابت در یک دستگاه و سازمان مشغول کار هستند در حالی که یکی ۲ میلیون و دیگری ۸ میلیون تومان حقوق می گیرد، در این رابطه می طلبد به فکر رفع تبعیض ها باشیم.

     - انتقاد از تنوع قرارداد و استخدام ها در دستگاه های دولتی و مجموعه های مربوطه

 

پایان تبصره 6 لایحه بودجه با تصویب چند مشوق‌ مالیاتی

نمایندگان با بررسی بخش‌های درآمدی بندهای الحاقی (15) و (16) تبصره 6 ماده واحده لایحه بودجه سال 1400 رسیدگی به دستور کار را آغاز کردند و با معافیت مالیاتی برای درآمدهای حاصل از صادرات کالاها و خدمات منوط به بازگشت ارز موافقت کردند. همچنین در ادامه به بند الحاقی 16 تبصره 6 ماده واحده این لایحه در خصوص تعیین مبلغ دو هزار و پانصد میلیارد ریال جهت خرید تضمینی توتون و تنباکو  توسط شرکت دخانیات ایران به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی این شرکت رأی مثبت دادند.

     - برخورداری از معافیت مالیاتی صادراتی منوط به بازگشت ارز شد

 

معافیت مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی از پرداخت هزینه‌های صدور پروانه ساختمانی، عوارض شهرداری و دهیاری و هزینه های انشعاب آب، فاضلاب، برق و گاز برای واحدهای مسکونی اختصاص یافته به آنان براساس الگوی مصرف، فقط برای یکبار دیگر مصوبه نمایندگان در جلسه امروز صحن بر مبنای بند الحاقی 17 تبصره 6 ماده واحده لایحه بودجه بود.

     - معافیت مددجویان کمیته امداد امام و بهزیستی از پرداخت هزینه‌های صدور پروانه ساختمانی و عوارض شهرداری

 

در ادامه جلسه نوبت سوم امروز مجلس، نمایندگان با حذف بند الحاقی (18) تبصره 6 ماده واحده این لایحه درباره تدوین دستورالعمل جامع تعیین هزینه انشعاب برق بر حسب ریال بر کیلووات ساعت به پیشنهاد محمدمهدی مفتح نماینده مردم تویسرکان با 129 رأی موافقت کردند. و در ادامه به بند الحاقی  (21) تبصره 6 ماده واحده این لایحه درباره معافیت مالیاتی جهت سرمایه گذاری عموم مردم در انواع پروژه‌های زیربنایی و هرگونه نقل و انتقال دارایی به / از صندوق‌های سرمایه‌گذاری پروژه که پذیره‌نویسی آن‌ها با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار انجام می‌شود، موافقت کردند.

     - مشوق قانونی مجلس برای افزایش سرمایه‌گذاری در پروژه‌های زیربنایی

     - نقل و انتقال دارایی در صندوق های سرمایه گذاری پروژه از پرداخت عوارض معاف شد

 

اینفلوئنسرها مالیات پرداخت می‌کنند

نمایندگان در ادامه جلسه امروز به پیشنهاد حسین زاده بحرینی نماینده مردم مشهد در مجلس درباره دریافت مالیات از اینفلوئنسرها با 136 رأی به عنوان یک بند الحاق به تبصره 6 ماده واحده لایحه بودجه 1400، موافقت کردند.

براساس این بند الحاقی، درآمدهای کاربران دارای بیش از 500 هزار دنبال کننده رسانه های کاربر محور از محل تبلیغات مشمول مالیات بر درآمد خواهد بود. سازمان امور مالیاتی مکلف است ظرف دو ماه پس از لازم الاجرا شدن این بند دستورالعمل اجرایی مربوط به اخذ مالیات از درآمدهای کاربران حرفه ای رسانه های کاربر محور از محل تبلیغات را تهیه و به تائید وزیر اقتصاد و امور دارایی برساند. (اینجا)

محمدحسین بحرینی رئیس کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس به عنوان پیشنهاد دهنده، در این زمینه گفت: ر حال حاضر بخشی از کسب و کارها در فضای واقعی و حقیقی انجام نمی‌شود بلکه فضای مجازی و نت فرصت خوبی است برای توسعه دولت الکترونیک و کسب و کارهای مجازی و به طور حتم باید شکل سالم آن را تشویق کنیم و مشوق‌هایی در نظر بگیریم.

* رئیس اداره جلسه هنگام رای گیری این پیشنهاد عنوان کرد که موضوع دریافت مالیات از اینفلوئنسرها به دلیل مخالف با برنامه ششم توسعه به دوسوم رأی نمایندگان نیاز دارد، اما پس از بحث و بررسی موضوع بین حسین زاده بحرینی، معاون قوانین مجلس و اعضای هیات رئیسه، قاضی زاده هاشمی گفت: این پیشنهاد بر خلاف برنامه ششم توسعه نیست و با 136 رای موافق، مصوب اعلام می‌شود.

نمایندگان همچنین با پیشنهاد الحاقی دیگری به تبصره 6 ماده واحده این لایحه مبنی بر مکلف ساختن دولت نسبت به فروش اموال منقول و غیرمنقول در اختیار سازمان امور زندان‌ها، جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی به مبلغ 4 هزار و 400 میلیارد ریال بابت غذا و پوشاک زندانیان موافقت کردند.

     - مجوز مجلس به دولت برای فروش اموال سازمان زندان ها

* حسینعلی جاجی دلیگانی در جریان پیشنهاد الحاق یک بند به تبصره 6 این لایحه در خصوص مهلت اجرای آزمایشی قانون شورای حل اختلاف، گفت: شهادت می‌دهم مجلس یازدهم از جهت برگزاری جلسات صحن بودجه و کمیسیون تلفیق بودجه پرشورترین و منظم ترین مجلس نسبت به دوره های گذشته است.

بر اساس همین پیشنهاد نمایندگان با الحاق یک بند به تبصره 6 لایحه بودجه در ارتباط با تمدید مهلت اجرای آزمایشی قانون شوراهای حل اختلاف مصوب 16 آذرماه 1394 موافقت کردند.

     - مهلت اجرای آزمایشی قانون شورای حل اختلاف تمدید شد

 

پایان ششمین جلسه بررسی لایحه بودجه 1400

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی زنگ پایان نشست علنی نوبت سوم امروز مجلس را ساعت 20 و 50 دقیقه به صدا درآورد و گفت: جلسه بعدی در نوبت صبح فردا (چهارشنبه، 6 اسفند ماه) رأس ساعت 7:45 با ادامه دستور کار بررسی جزئیات لایحه بودجه 1400 برگزار می‌شود./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی