کد خبر : 9092

در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه ۱۴۰۰؛

نمایندگان مردم در مجلس مقرر کردند حق بیمه روستاهای فاقد گاز در استان سیستان و بلوچستان از محل عرضه برق و گاز، نیم بها محاسبه خواهد شد.

نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه 5 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال 1400، با بند (هـ) تبصره 6 ماده واحده این لایحه موافقت کردند.

براساس بند (هـ) تبصره 6 لایحه مذکور؛ مطابق ماده (12) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) به هر یک از وزارتخانه‌های نفت و نیرو از طریق شرکتهای تابعه ذی‌ربط اجازه داده می‌شود ماهانه از هر واحد مسکونی مشترکان گاز مبلغ دو هزار (2000) ریال، از هر واحد مسکونی مشترکان برق مبلغ یک هزار (1000) ریال و از هر یک از واحدهای تجاری مشترکان گاز و برق مبلغ ده هزار (10.000) ریال اخذ و به حساب درآمد عمومی موضوع ردیفهای 160185 و 160186 جدول شماره (5) این قانون نزد خزانه‌داری کل کشور واریز کنند. برای مشترکان روستایی، مبالغ فوق‌الذکر معادل پنجاه ‌‌درصد (50%) می‌باشد. وجوه فوق مشمول مالیات بر درآمد و مالیات بر ارزش افزوده نخواهد بود.

براساس این مصوبه وزارتخانه های نفت و نیرو به صورت ماهانه این مبلغ را برداشت و برای بیمه کردن مشترکان واحدهای مسکونی و تجاری هزینه خواهند کرد.

همچنین براساس موافقت نمایندگان با پیشنهاد حبیب الله دهمرده نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس، حق بیمه روستاهای فاقد گاز در استان سیستان و بلوچستان از محل عرضه برق و گاز، 50 درصد محاسبه خواهد شد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی