کد خبر : 9011

آصفری در تذکر شفاهی خطاب به رئیس مجلس:

نماینده مردم اراک در مجلس از رئیس قوه مقننه خواست تا موضوع کارگران هپکو را در نشست شورای هماهنگی سران قوا پیگیری کند.

محمدحسن آصفری در نشست علنی امروز (یکشنبه 3 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکری شفاهی از رئیس مجلس شورای اسلامی خواست تا نسبت به موضوع کارگران کارخانه هپکوی اراک ورود کند.

نماینده مردم اراک و کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی افزود: متاسفانه در اوایل مجلس یازدهم گفته شد به جای اینکه در اتاق وزرا موضوعات را پیگیری کنیم، وزرا را به مجلس خواهیم آورد. وزرا آمدند اما به تعهداتشان عمل نمی کنند. با توجه به مشکل کارخانه هپکوی اراک، کارگران این کارخانه دو ماه است که حقوق دریافت نکرده اند و علی رغم اعتراضی که دارند، هیچ اراده ای در دولت برای حل مشکلات این افراد وجود ندارد.

وی تصریح کرد: آقای قالیباف؛ شما در شورای هماهنگی سران قوا مسئله کارخانه هپکو را پیگیری کنید، زیرا با توجه به اینکه در آستانه سال جدید و عید نوروز هستیم، کارگران در وضعیت نامناسب اقتصادی به سر می برند، وزیر کار و رئیس سازمان تامین اجتماعی نیز هفته گذشته در کمیسیون اجتماعی مجلس، وعده پیگیری این مسئله را دادند، اما با گذشت یک هفته هنوز اتفاقی رخ نداده است.

آصفری یادآور شد: به نظر می رسد که سازمان تامین اجتماعی اراده ای برای حل مشکل کارگران هپکو ندارد و امروز در این سازمان به نوعی گروکشی می کنند!

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در ادامه خطاب به وزیر بهداشت و درمان گفت: تبصره 4 وزارت بهداشت درخصوص نیروهای خدماتی است که متاسفانه در جریان مبارزه با ویروس کرونا این قشر فراموش شده اند، در حالی که مقام معظم رهبری نیز به وزارت بهداشت درخصوص تبدیل این گروه افراد به تبصره 3 تاکید فرمودند.

وی در ادامه نسبت به گرانی های اخیر تذکر داد و بیان کرد: مردم شهرستان های مختلف نسبت به گرانی ها اعتراض دارند، چرا مرغ و تخم مرغ  علی رغم دریافت سوبسید، چندبرابر گران شده است؟ دولت چه زمانی می خواهد با دلالان حوزه اقتصادی مقابله کند؟ مردم با دریافت حقوق 2 میلیون تومان نمی توانند مشکلات معیشتی خود را مرتفع کنند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی