کد خبر : 8791

سلیمی در مخالفت با کلیات لایحه اصلاحی بودجه ۱۴۰۰:

عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه لایحه اصلاحی دولت سوالات زیادی را ایجاد کرده است، گفت: دولت علت افزایش هزینه کردها در لایحه اصلاحی را شفاف بیان کند.

علیرضا سلیمی در نشست علنی امروز (سه شنبه 28 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی کلیات لایحه بودجه با تغییرات اصلاحی دولت برای سال 1400 ، در مخالفت با کلیات این لایحه، ضمن تشکر از دولت بابت ارائه این اصلاحیه گفت: این اصلاحیه سوالاتی را ایجاد کرده است که دولت باید پاسخگوی این سوالات باشد.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در لایحه بودجه برای مصارف 841 هزار میلیارد در نظر گرفته شده بود که در این اصلاحیه به 854 هزار میلیارد افزایش یافته است. دلیل این افزایش چه می تواند باشد؟

وی افزود: همچنین در لایحه بودجه رقم هزینه کردهای دولت 637 هزار میلیارد بود که در این اصلاحیه این میزان به 652 هزار میلیارد افزایش یافته است، لذا دولت باید پاسخگو باشد که دلیل این افزایش ها چیست؟ همچنین برای اعتبارات تملکی نیز 114 هزار میلیارد در نظر گرفته شده بود که در اصلاحیه جدید،  این رقم به 109 هزار میلیارد تومان تغییر یافته است که نزدیک به 5 درصد افزایش دارد که دولت باید پاسخ این ابهامات را بدهد.

سلیمی بیان کرد: دولت از ارائه یک لایحه بودجه دقیق صحبت کرده است، اما باید پاسخ دهد که چه اتفاقی افتاده که در اصلاحیه ارائه شده میزان مالیات ها 25 هزار میلیارد افزایش یافته است؟ همچنین درخصوص سهم شرکت ملی نفت چرا با توجه به میزان افزایش و کاهش قیمت و فروش بشکه، همواره 14.5 درصد است، چرا باید همواره به یک شکل باشد؟

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: از دولت انتظار می رود درخصوص اصلاحیه ارائه شده تمام ابهامات و سوالات مطرح شده نمایندگان را به طور کامل و شفاف پاسخ دهد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی