کد خبر : 8502

الهیان در تذکر شفاهی:

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با یادآوری تصویب قانون لغو تحریم‌ها عنوان کرد: بر اساس ماده ۵ این قانون سوم اسفندماه موعد خروج ایران از اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی است.

 زهره الهیان در نشست علنی امروز (دوشنبه، 20 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک ایام دهه فجر، از مواضع قاطعانه، حکیمانه و مدبرانه اخیر مقام معظم رهبری در حوزه سیاست خارجی تقدیر کرد و گفت: به عنوان کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی حمایت خود و مجلس را نسبت به این مواضع اعلام می‌دارم.

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: پیام مواضع اخیر رهبری در بیان شروط بازگشت ایران به برجام، پیام عزت و اقتدار ملت ایران بود و ایشان با این بیانات این پیام را به دشمنان نظام و نفوذی‌های داخلی دادند که عزت و اقتدار ملت ایران قابل معامله با هیچ چیز نیست.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تأکید کرد: از دولت می‌خواهیم که اجرای قانون لغو تحریم‌ها را بسیار جدی بگیرند ضمن تشکر از سازمان انرژی اتمی و وزارت خارجه که طبق قانون مصوب مجلس در خصوص غنی‌سازی 20 درصد عمل کردند اما منتظر هستیم بر اساس ماده (5) این قانون رآکتور جدید هر چه سریعتر طراحی و راه‌اندازی شود.

وی تصریح کرد: طبق این قانون از زمان تصویب آن اگر لغو تحریم‌ها صورت نگیرد خروج جمهوری اسلامی ایران از اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی ضروری است لذا منتظر سوم اسفند ماه موعد اجرای این مهم هستیم و انتظار داریم دولت در این تاریخ خروج ایران از اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را رقم بزند.

عضو مجمع نمایندگان تهران همچنین از دولت خواست که لایحه جامع سازمان‌های مردم نهاد را هر چه سریعتر به مجلس تقدیم کند.

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی