کد خبر : 8461

چنارانی در تذکر شفاهی:

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس گفت: کمبود روغن و بالا رفتن قیمت آن، فشار بسیار زیادی را بر مردم وارد کرده است.

 هاجر چنارانی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 19 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری به وزیر صمت، گفت: کمبود بسیار زیاد روغن خوراکی و بالا رفتن قیمت آن فشار بسیار زیادی را بر مردم استان خصوصا برخی نقاط روستاها وارد کرده است، چرا وزارتخانه مربوطه نتوانسته شرایط را پیش بینی کند.

وی در ادامه افزود: راهکار وزارت صمت برای مشکل روغن خوراکی چیست؟ علیرغم اینکه کارخانه های روغن با همان ظرفیت سابق مشغول به کار هستند.

وی خطاب به وزیر نیرو مطرح کرد: با توجه به بارندگی های کم امسال نسبت به سال قبل زراعی، درخواست داریم اجازه شارژ مازاد مندرج در پروانه های چاه های کشاورزی برای آبیاری اضطراری یک مدار کشت غلات و دانه های روغنی، به دلیل کمبود بارندگی و خساراتی که به محصولات گندم و کلزا وارد شده است، مجددا به صورت رایگان به کشاورزان بدهند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به تقسیمات کشوری ادامه داد: در راستای تقسیمات کشوری و ایجاد شهرستان های جدیدی که انجام شده است، سازمان امور اداری و استخدامی در حال تنظیم شیوه نامه ای برای استقرار ادارات با چارت مصوب بوده است. ما منتظر نگاه ویژه دکتر انصاری هستیم لذا در راستای چند اداره مستقل از جمله راهداری، صنعت و معدن، محیط زیست، مخابرات و جهاد کشاورزی از وزرای مربوطه و ریاست سازمان محیط زیست درخواست استقلال این ادارات با قید فوریت برای شهرستان زبرخان هستیم.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی ضمن خطاب دادن وزارت جهاد کشاورزی تاکید کرد: یکی از منابع تامین آبی مردم از گذشته و در این خاک پاک به خصوص نیشابور و زبرخان و فیروزه قنات ها بوده اند. امروز حوزه انتخابیه بنده با 504 رشته قنات، فقط 50 رشته آن نیاز به لایروبی دارد.

چنارانی مطرح کرد: از آنجا که اعتبار مورد نیاز در سطح کشور برای اصلاح همه قنات ها وجود ندارد لذا از وزیر جهاد درخواست دارم که تفاهمنامه ای را با جهاد سازندگی و گروه های جهادی منعقد کنند و از پتانسیل های نیروهای مردمی برای سرعت بخشیدن به اصلاح قنات ها و کم کردن هزینه ها و مردمی کردن آن اقدام کند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی