کد خبر : 8326

ذوالنوری در تذکر شفاهی:

نماینده مردم قم در مجلس گفت: حفظ شان نمایندگان و مجلس به عهده هیات رئیسه است لذا آقای رئیس جمهور طبق گزارش تفریغ دولت ۶۰ الی ۸۰ درصد انحراف از قانون بودجه سالیانه داشته، حال این میزان هزینه صرف مجلس شده و قانون تصویب می کند و دولت هم نمی خواهد این قانون ها را اجرایی کند.

مجتبی ذوالنوری در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 15 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی گفت: جناب آقای رئیس! ماده مورد تذکرم بند 4 و 11 ماده 22 آئین نامه است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: بند 4 می گوید حفظ انتظام مجلس به عهده هیات رئیسه مجلس است، وقتی همکاری نطق سالانه اضطراری و غیره در خصوص ملی و حوزه انتخابیه اش دارد همکار دیگری پس از قرائت نطق برای تبریک به سمت او حرکت می کند و وقت ناطق بعدی را هم می گیرند. این سوال وجود دارد که این نماینده فقط حرف زده است کوهی نکنده و یا اینکه شقل قمر نکرده است. دلیلی وجود ندارد که سیل جمعیت به سمت او حرکت کنند و بوسش کنند ضمن اینکه در حال حاضر هم کرونا مانع بوسیدن شده است.

وی اظهار کرد: مردمی که از دوربین های تلویزیون این صحنه ها را مشاهده می کنند به ما می خندند که مگر نماینده چه کار خاصی انجام داده است که باید شاهد این اتفاقات باشیم.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: حفظ شان نمایندگان و مجلس به عهده هیات رئیسه است لذا آقای رئیس جمهور طبق گزارش تفریغ دیوان محاسبات 60 الی 80 درصد انحراف از قانون بودجه سالیانه داشته اند حال این میزان هزینه صرف مجلس می شود و قانون تصویب می کند و دولت هم نمی خواهد این قانون ها را اجرایی کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: حیات، رسالت و فلسفه وجودی مجلس توسط رئیس جمهور و دولت زیر پا له می شود بنابراین اینجا هیات رئیسه باید چه کاری انجام دهد که رئیس جمهور را وادار به تمکین کند و قطعا چنین موضوعاتی از مشکلات اساسی به شمار می روند.

وی تاکید کرد: در تکریم زنان با این همه آیات و روایاتی که وجود دارد آقای رئیس جمهور اعلام می کند که اگر زنان وارد صحنه انتخابات شوند حتما رأی می آورند و این سوال وجود دارد که آیا شأن زن این بوده است لذا رئیس جمهور باید وظیفه اش را انجام دهد زیرا مردم زیربار مشکلات له می شوند.

نیکزاد در پاسخ به تذکر ذوالنوری گفت: استدعا می کنم از برادران و خواهران نماینده سنت غلطی که در مجلس قبلی ایجاد شده است را کنار بگذاریم البته این موضوع در هیات رئیسه هم مطرح شده است.

وی افزود: شخصا و همچنین از طریق هیات رئیسه از رئیس و دادستان دیوان محاسبات خواسته ایم که این موضوع را پیش ببرند ضمن اینکه ما نیز در حال پیگیری هستیم./

 

ارسال نظر

سیاسی
  • موسوی لارگانی نوشت:

    عضو هیئت رئیسه مجلس در توئیتی به عقب نشینی آژانس از صدور قطعنامه ضدایرانی اشاره کرد.

اقتصادی
اجتماعی