کد خبر : 8174

علی بابایی کارنامی در تذکر شفاهی:

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: تا چه زمانی باید فریاد بزنیم، آقای وزیر بهداشت سلامت مردم از اهمیت والایی برخوردار است؛ لذا برخی از روستاهای حوزه انتخابیه ام وضعیت بهداشتی مناسبی ندارند که باید کارهای مطلوبی در این زمینه صورت بگیرد.

 علی بابائی کارنامی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 12 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی ضمن تبریک به مناسب فرارسیدن ایام الله دهه فجر و همچنین به مناسبت ارتحال آیت الله نظری، گفت: جناب آقای رئیس! ما نمی دانیم شکایت نسبت به هیات رئیسه مجلس را به کجا ببریم. چندین بار شاهد زیرسوال بردن برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی بوده ایم، متاسفانه برخی از نمایندگان هنوز فکر می کنند مجلس، مجلس دهم است؛ بنابراین باید این را متوجه باشند که در حال حاضر مجلس یازدهم به سر می‌بریم.

نماینده مردم ساری و میان دورود در مجلس شورای اسلامی افزود:  آقای رئیس چند بار تذکر دهیم که اگر پیشنهاد و طرحی را نماینده ای به دفاع از حقوق مردم حوزه انتخابیه و کشور ارائه می دهد؛ چرا باید برخی از آقایان آن را وتو کنند.

بابایی کارنامی تاکید کرد: چرا نباید به حقوق مردم توجه کنیم، ما به دولت ایراد می گیریم، اما هیچ گاه به خودمان ایراد نگرفته ایم و فکر می کنیم عقل کل هستیم؛ بنابراین این درخواست را دارم که دیگر این بی احترامی ها را از سوی برخی از نمایندگان شاهد نباشیم.

نماینده مردم ساری و میان دورود بیان کرد: بعضی از آقایان مرکز نشین تصور می کنند باسواد هستند و افرادی که در محروم ترین نقاط کشور مشغول علم آموزی به دیگران بودند را بی سواد خطاب می کنند لذا این سوال وجود دارد که چرا باید چنین اتفاقی بیفتد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: جناب آقایان نیکزاد، قالیباف و اعضای هیات رئیسه! از  فضای بی احترامی که برخی از نمایندگان به وجود آورده اند ممانعت به عمل آورید.

وی در بخش دیگری از تذکر خود خطاب به وزیر بهداشت، عنوان کرد: تا چه زمانی باید فریاد بزنیم، آقای وزیر بهداشت سلامت مردم از اهمیت والایی برخوردار است؛ لذا برخی از روستاهای حوزه انتخابیه ام وضعیت بهداشتی مناسبی ندارند که باید کارهای مطلوبی در این زمینه صورت بگیرد ضمن اینکه دولتمردان نیز پاسخگوی این موضوع هم نیستند.

علی نیک زادثمرین در پاسخ به این تذکر گفت: هیچ فردی حق اهانت را ندارد و البته مجلس باید براساس آئین نامه داخلی اداره شود؛ بنابراین استدعا دارم مبنای کار ما آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی باشد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی