کد خبر : 8170

علیزاده در تذکر شفاهی:

نماینده مردم سپیدان در مجلس شورای اسلامی در تذکری به رئیس جمهور نسبت به عدم اجرای صحیح و دقیق توازن منطقه ای برای توزیع منابع در بودجه سال ۱۴۰۰ انتقاد و بر ضرورت اصلاح این مهم تاکید کرد.

 محسن علیزاده در نشست علنی امروز (یکشنبه 12 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی  در تذکر شفاهی ضمن تبریک به مناسبت ایام دهه فجر گفت: این ایام یادآور رشادت ها و ایستادگی های ملت غیور ایران در برابر استکبار جهانی بوده و هست و لازم است مسئولان هم در برابر استکبار جهانی استوار بوده و پاسخگوی این رشادت ها باشند.

نماینده مردم سپیدان و بیضاء  در مجلس شورای اسلامی در تذکر به رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: متاسفانه شما بی عدالتی را در توزیع منابع و عدم اجرای دقیق و صحیح توازن منطقه ای را از سرحد خود گذرانده اید و این موضوع در بودجه سال 1400 به وضوح قابل مشاهده بوده و لازم است که اصلاح شود.

وی در تذکری خطاب به وزیر نیرو تصریح کرد: آقای اردکانیان، بارها و بارها به شما از مشکلات کمّی و کیفی آب شرب در شهرستان های سپیدان و بیضاء گفتیم، جلساتی را نیز برگزار کردیم، اما تا امروز هیچ اتفاقی نیفتاده و تنها شاهد بی تدبیری شما در این موضوع هستیم.

علیزاده در تذکر به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: فریاد بازنشستگان تامین اجتماعی به دلیل اجرای ناقص قانون همسان سازی حقوق و دستمزدشان بلند شده، اما شما آن را نمی شنوید، بنابراین ما خواستار اجرای هر چه سریعتر این قانون به صورت کامل و بدون نقص هستیم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در تذکر به وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: علی رغم وعده های بی شمار شما برای افتتاح آزادراه شیراز- اصفهان و اتمام قطعه 7 این آزادراه تاکنون عملیات عمرانی و ساختمانی این محور بسیار ضعیف پیش رفته و مطمئناً با این نحوه کارکرد، این آزادراه در زمانی که وعده دادید، به اتمام نمی رسد و این موضوع جان مردم این منطقه را به خطر انداخته است.

وی در تذکر به وزیر کشور نیز خاطرنشان کرد: شما در سال گذشته برخی بخش ها را به شهرستان ارتقا دادید، اما تنها تابلوهای آنها تغییر کرده و هیچ گونه امکاناتی به آنها اضافه نشده است.

علیزاده در پایان در تذکر به وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار کرد: شما بابت اتفاقاتی که در بازار سرمایه رخ داده، مسئول هستید، آقای واعظی که می گوید مجلس دخالت نکند نیز مسئول است، چرا که ضلع اصلی این بازار که مردم هستند را فراموش کرده اید و این در حالی است که نمایندگان مجلس که مدافعان بحق و راستین آنها هستند، باید به این حوزه ورود کنند، بنابراین شما نمی توانید بگویید مجلس حق دخالت ندارد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی