کد خبر : 8162

موسوی در نطق میان دستور:

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: مجلس برای مقابله با تحریم‌های دشمن و احیای واحدهای تولیدی برنامه‌های خوبی ترسیم کرده است.

سیدکاظم موسوی در نشست علنی امروز(یکشنبه، 12 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و فرا رسیدن سالروز ولادت حضرت فاطمه(س) گفت: در زمانی قرار گرفته ایم که دنیا به جمهوری اسلامی چشم دوخته و رهبری بی نظیری داریم لذا اگر می خواهیم در این مملکت در مقابل یاوه گویان و افرادی که دنبال جدال و ایجاد آشفتگی ها در مناطق هستند، در نطفه خفه کنیم.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس در ادامه تصریح کرد: در حوزه سیاست خارجی با تمسک به فرمایشات حضرت آقا و تأسی از فرامین ایشان که فصل الخطاب است، گام بر می داریم که برای ما کافی است.

وی ادامه داد: فرمایشات رهبری در مقابل دشمن و در جهت تقویت ظرفیت ها و توانمندی های داخلی در حوزه اقتصاد مقاومتی است که یکی از این تأکیدات همان اقتصاد دانش بنیان با متعلقات و زیر مجموعه های آن است.

موسوی در ادامه اقتصاد خدمات محور و ایجاد تشکل های تعاونی را بسیار با اهمیت دانست و افزود: همچنین باید در جهت اینکه دست خود را مقابل دیگران دراز نکرده و نیاز خود را تأمین کنیم گام برداریم چرا که منابع قوی انسانی داریم؛ جوانان پاک داریم و خون شهدایی امثال طهرانی مقدم ها و سید شهدای مقاومت را داده ایم که خون آنها ترامپ و همه دشمنان اسلام را گرفته است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: خون فخری زاده های عزیز را دادیم که برای نظام، انقلاب، ولایت، ایثار و شهادت از جان خود گذشتند تا ایرانی بهتر ساخته شود و امروز امثال آنها را کم نداریم چرا که رهبری فرزانه داریم.

وی درباره برخی مسائل استان اردبیل اظهار داشت: لازم است در جهت حل مشکلات استان های کمتر توسعه یافته مثل اردبیل گام هایی به صورت قانونی، واقعی و محکم برداریم.

موسوی در ادامه با بیان اینکه دولت باید بیش از این با مردم کنار بیاید، عنوان کرد: در حوزه تأمین معیشت مردم شاهد مشکلاتی هستیم؛ مردم در حوزه خودرو، مسکن، ارز، سکه و بورس دغدغه هایی دارند لذا باید موضوع استیضاح وزیر اقتصاد که هم اکنون بیش از صد امضا برای آن وجود دارد در هیأت رئیسه بررسی و اعلام وصول شود.

این عضو مجمع نمایندگان استان اردبیل در ادامه مصوبات اخیر کمیسیون اقتصادی به ریاست محمدرضا پورابراهیمی در مشهد را بسیار مثبت ارزیابی کرد و افزود: مجلس قصد دارد تولید و واحدهای راکد را احیا کند لذا برای اینکه مقابل دشمن و تحریم های آنها بایستیم، برنامه های خوبی ترسیم کرده ایم.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پایان ضمن تشکر از آیت الله سیدحسن عاملی نماینده ولی فقیه استان اردبیل و فرماندهی سپاه استان، خاطرنشان کرد: سپاه استان با همکاری مسئولان استانی به خوبی طرح شهید سلیمانی برای مقابله با ویروس کرونا را به صورت محله به محله در استان اردبیل اجرا کردند که جای سپاسگزاری دارد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی