کد خبر : 7725

حیدری در تذکر شفاهی:

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به وزیر اقتصاد درباره ضعف کارکردی به ویژه در حوزه گمرک تذکر داد.

  شهریار حیدری در نشست علنی امروز (چهارشنبه، اول بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود گفت: امیدوارم پایان خفت‌بار و ذلیلانه حکومت ترامپ که جهان را به سمت آشوب حمایت می‌کرد، برای دولتمردان آینده آمریکا درس عبرتی باشد.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب، گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: فرا رسیدن ماه مبارک بهمن، آغاز پیروزی و پایان طاغوت را تبریک می‌گویم.

وی خطاب به نمایندگان مطرح کرد: چند بار به وزیر اقتصاد درباره ضعف کارکردی به ویژه در حوزه گمرک تذکر دادم ظاهراً هنوز توجهی نشده و اقدامی نکرده‌اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همه با هم دعا کنیم تا وزیر اقتصاد از خواب غفلت بیدار شود، ادامه داد: در همین موضوع و درباره کارکردهای مختلف به وزیر اقتصاد تحقیق و تفحص نوشته‌ام و از همکاران انتظار دارم آن را امضا کنند.

حیدری خطاب به وزیر نفت خاطر نشان کرد: از توجه نسبت به اعزام تیم‌های شناسایی منابع نفت و گاز حوزه انتخابیه‌ام تشکر می‌کنم که منابع بزرگ گاز و نفت در منطقه احصاء شده است. انتظار دارم که هر چه زودتر نسبت به کلنگ‌زنی و آغاز بهره برداری از این منابع خدادادی در قالب پتروشیمی و پالایشگاه اقدام بفرمایید.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در ادامه مطرح کرد: از وزیر نفت انتظار دارم نسبت به تقویت نفت و گاز غرب مستقر در کرمانشاه از حیث منابع انسانی و امکانات لجستیکی توجه شود.

وی در ادامه تأکید کرد: از وزرای نیرو و جهاد کشاورزی انتظار دارم نسبت به تخصیص و اجرای اراضی بر جای مانده از سامانه گرمسیری هر چه سریعتر تجدیدنظر کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وزیر راه و شهرسازی به علت بی توجهی به راه‌های منطقه به جای محکومیت باید اعدام شود. مجمع تشخیص مصلحت نظام هر چه سریعتر نسبت به تصویب منطقه آزاد در حوزه انتخابیه توجه کند. همچنین وزیر کشور نسبت به اجرای فوریت منطقه مرزی در قالب کولبری توجه ویژه کند.

نیکزاد در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: از نمایندگان استدعا عاجزانه دارم که در نطق و تذکرها برخی مباحث را در نظر بگیرند و ما پیشاپیش نباید حکم صادر کنیم./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی