کد خبر : 7716

ایزدپناه در تذکر شفاهی:

نماینده مردم ایذه در مجلس با اشاره به سیاست های تبعیض گونه طی چند دهه اخیر در بحث تخصیص اعتبارات برخی استان ها، گفت: دولت و مجلس نسبت به رفع این تبعیض ها توجه و اقدام کنند.

عبدالله ایزدپناه در نشست علنی امروز (چهارشنبه، اول بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی با اشاره به اصل 48 قانون اساسی گفت: این اصل بر توزیع عادلانه منابع در کشور تاکید دارد، اما سیاست های تبعیض گونه طی چند دهه اخیر در بحث تخصیص اعتبارات، برخی استان ها را فربه و برخوردار و برخی دیگر را عقب مانده نگه داشته است.

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس یازدهم تصریح کرد: در سایه این تبعیض، بیکاری در برخی حوزه های انتخابیه کمر مردم را شکسته است، بنابراین از همه مسئولان به ویژه سازمان برنامه و بودجه و کمیسیون تلفیق بودجه 1400 می خواهیم که این موضوع را رعایت کنند.

وی بیان کرد: جدول 20 که طرح مطالعاتی و اجرایی است در برخی استان ها و شهرستان ها در غفلت قرار گرفته و خبری از آنها نیست و خواهش می کنم به این تبعیض ها پایان دهید.

ایزدپناه با تاکید بر اینکه هنوز مشکلات معلمان پیش دبستانی حل نشده است، اظهار کرد: از وزارت آموزش و پرورش می خواهم هر چه سریعتر به وضعیت این معلمان رسیدگی کند، زیرا آنها در انتظار تعیین تکلیف هستند، حتی هنوز مشکل حق التدریسی ها و نهضت سوادآموزی ها هم حل نشده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم گفت: در ماه های اخیر ریزش بورس بی سابقه بوده و موجب ناامیدی و نگرانی مردم شده است، مردم با اعتماد سرمایه خود را در بورس قرار دادند، اما اکنون با یک وضعیت نابسامان روبرو شده اند، بنابراین از وزیر اقتصاد می خواهم هر چه سریعتر با ساماندهی این موضوع مردم را از این ناراحتی نجات دهد./

 

ارسال نظر

سیاسی
  • موسوی لارگانی نوشت:

    عضو هیئت رئیسه مجلس در توئیتی به عقب نشینی آژانس از صدور قطعنامه ضدایرانی اشاره کرد.

اقتصادی
اجتماعی