کد خبر : 7646

حسین پور در نطق میان دستور:

عضو کمیسیون عمران مجلس، با تأکید بر ضرورت توجه دولت به بازار سرمایه، گفت: دولت کسری بودجه خود را از بورس تأمین کرده و اکنون شایسته نیست سهامداران مال باخته را به حال خود رها کند.

کمال حسین پور در نشست علنی صبح امروز (سه شنبه ، 30 دی ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با اشاره به مشکلات زیرساختی ملی و منطقه ای گفت: یکی از دغدغه های اساسی مردم، موضوع معیشت، اشتغال، نوسانات ارز و ریزش سهام بورس است.

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه رئیس جمهور ایران باید پاسخ دهد برای اشتغال جوانان تحصیلکرده کشور چه کرده است، عنوان کرد: آیا اطلاع دارید در حال حاضر بیش از 4 میلیون نفر از جوانان فارغ التحصیل کشور بیکار هستند؟ وضعیت معیشت اقشار آسیب پذیر نیز تأسف بار است و هر روز بر قیمت کالاهای اساسی افزوده می شود و تشکیل صف های طولانی برای دریافت کالاهای اساسی در شأن مردم انقلابی نیست.

وی با اشاره به نوسانات ارز و ریزش سهام بورس که باعث نگرانی مردم شده است، یادآور شد: لازم است سریعا دولت برای ساماندهی بازار سرمایه و جلوگیری از کاهش شدید ارزش آن اقدام کند.

حسین پور در ادامه خطاب به رئیس جمهور تأکید کرد: شما میزبان خوبی برای دعوت مردم به بازار سرمایه نبودید؛ حال که کسری بودجه خود را از این بازار تأمین کردید شایسته نیست سهامداران مال باخته را به حال خود رها کنید.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم همچنین خطاب به وزیر اقتصاد بیان داشت: شما باید در کمیسیون اقتصادی مجلس جوابگوی نمایندگان مردم باشید و قضیه بورس را تعیین تکلیف کنید. بگویید چرا شرکت های دولتی در بالاترین قیمت، اقدام به فروش سهام خود کرده اند اما اکنون در پایین ترین قیمت نسبت به خرید همان سهام اقدامی می کنند.

وی در ادامه با اشاره به بخشی از مشکلات حوزه انتخابیه خود گفت: شهرستان سردشت به عنوان اولین شهر شیمیایی جهان، دارای بیش از 8 هزار نفر جانباز شیمیایی است؛ آیا امکانات زیرساختی شامل راه، بهداشت، کشاورزی، تأمین اجتماعی و زیرساخت های آموزشی و پرورشی در شأن مردم نجیب این شهرستان است؟

حسین پور اظهار کرد: جاده سردشت به مهاباد، پیرانشهر و بانه جاده های مرگ نامگذاری شده اند اما تا کنون کمترین هزینه ای از سوی وزارت راه در این محورها نشده است. همچنین احداث جاده استراتژیک بوکان بسیار ضروری است. جاده نقده-پیرانشهر یا همان جاده مرگ بعد از گذشت 5 سال واگذاری به پیمانکار هنوز کیلومتری از آن آسفالت نشده است که به وزیر راه و شهرسازی تذکر می دهم طاقت مردم خوب این شهرستان ها از بدقولی های آن مجموعه پایان رسیده است و به دلیل کم کاری های این وزارتخانه سالیانه صدها خانواده به دلیل فوت عزیزان خود داغدار می شوند.

این عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی با اشاره به وضعیت تأسف بار جانبازان شیمیایی سردشت عنوان کرد: به این عزیزان رسیدگی نمی شود؛ همچنین تنها کارخانه کنستانتره سردشت که از سوی بنیاد مستضعفان آماده بهره برداری بود، تعطیل شده است لذا اگر این بنیاد نمی خواست کارخانه راه اندازی شود چرا این همه هزینه از بیت المال کرده است.

وی افزود: انتقال آب از سدهای احداث شده به اراضی کشاورزی و تأمین شرب منطقه پیرانشهر و سردشت انجام نشده است و پمپاژ نیمه تمام منطقه سال ها رها شده و تصفیه خانه فاضلاب منطقه نیز علیرغم قول های قبلی، توسط وزارت نیرو هنوز احداث نشده که ضمن ایجاد مشکل برای محیط زیست منطقه باعث نارضایتی شدید مردم نیز شده است.

این نماینده مردم در مجلس ادامه داد: تأمین آب شرب تکمیلی و حل مشکلات فاضلاب رها شده لذا وزیر نیرو باید بداند علیرغم احداث سه سد در منطقه هنوز اقدام عملی برای تأمین آب انجام نشده است.

حسین پور در ادامه خطاب به وزیر بهداشت گفت: برای تبدیل درمانگاه موجود به شبانه روزی در پیرانشهر، کم کاری شده است و مردم برای یک پانسمان ساده باید شبانه به شهر مراجعه کنند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: ما کردها و اهل سنت همواره پشت نظام بوده و خواهیم بود و همواره در راه تقویت وحدت شیعه و سنی اقدام می کنیم و هیچ گاه به دشمنان خود اجازه دخالت در امور داخلی خود را نخواهیم داد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی