کد خبر : 7641

شاکری در تذکر شفاهی:

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: از ریاست قوه قضائیه با توجه به بند (۳) اصل (۱۵۶) قانون اساسی درخواست پیگیری ترک فعل دستگاه‌های اجرایی قاصر در امور ایمنی شهرها را داریم.

اقبال شاکری در نشست علنی امروز (سه‌شنبه ، 30 دی ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود گفت: 30 دی ماه سالروز ریزش ساختمان پلاسکو است، در این حادثه 16 آتش‌نشان فداکار و6 هموطن را از دست دادیم، یاد و خاطره شهدای آتش‌نشان را گرامی می‌داریم.

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس افزود: سازمان آتش‌نشانی تهران تاکنون 33 هزار بازدید داشته است، در جریان این بازدیدها 3 هزار ساختمان ناایمن در اولویت اول، 120 ساختمان ناایمن نیاز به اقدام فوری و بیش از 10 هزار ساختمان 3 اخطار ناایمن دریافت کرده‌اند که تاکنون اقدام پیشگیرانه‌ای انجام نشده است.

وی ادامه داد: ضمن تشکر از سازمان آتش‌نشانی به وزارت کشور و شورای عالی استان و شهرداری‌ها در خصوص عدم اجرای بندهای (14)، (20) و (24) ماده (55) و تبصره (6) ماده (100) قانون شهرداری مبنی بر رفع ناایمنی‌های شهری اخطار می‌دهم.

شاکری افزود: به ریاست جمهوری و وزارت کشور در خصوص عدم اجرای ماده (1) و بند (د) ماده (13) قانون سازمان مدیریت بحران در مورد پیشگیری و کاهش آسیب‌پذیری‌ها و همچنین به وزارت کشور در زمینه عدم ارائه لایحه مدیریت ایمنی از سال 92 تاکنون اخطار می‌دهم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: به وزارت راه و شهرسازی در خصوص عدم اجرایی کردن بندهای (3) ، (9) و (22) مبحث سوم و علی‌الخصوص ابلاغ ساز و کارهای اجرایی مبحث (22) مقررات ملی ساختمان باید تذکر داد، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در خصوص عدم اجرای مواد (96) ، (101) و (105) قانون کار در زمینه بازرسی و پلمپ کارگاه‌های ناایمن باید تذکر داده شود.

وی با تأکید بر اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت در زمینه عدم اجرای ماده (37) قانون نظام صنفی در خصوص تعطیلی موقت واحدهای ناایمن باید تذکر داده شود، خاطر نشان کرد: از ریاست قوه قضائیه با توجه به بند (3) اصل (156) قانون اساسی درخواست پیگیری ترک فعل دستگاه‌های اجرایی قاصر در امور ایمنی شهرها را داریم./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی