کد خبر : 7635

نقدعلی طی تذکری در صحن:

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس ضمن اشاره به وضعیت بحرانی آب در اصفهان از وزرای مربوطه و رئیس سازمان محیط زیست خواست تا به این موضوع رسیدگی کنند.

 محمدتقی نقدعلی در نشست علنی امروز (سه شنبه، 30 دی ماه) مجلس شورای اسلامی، طی تذکری خطاب به رئیس جمهور، وزرای نیرو، کشور، اطلاعات و رئیس سازمان محیط زیست، گفت: وضعیت آب در اصفهان بحرانی است، رودخانه زاینده رود خشکیده و حوزه بحران زده زاینده رود مورد ستم های مضاعف واقع شده است.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی افزود: کشاورزان هر روز در تجمعات انبوه خود از مسئولان تقاضا دارند تا به وضع نامناسب آن ها توجه کنند.

وی تاکید کرد: وزیر نیرو به حوزه آبریز زاینده رود بدهکار است اما با وجود این بدهکاری، مجددا بارگذاری های جدیدی مانند بن بروجن را آغاز کرده است، رئیس سازمان محیط زیست براساس کدام ملاک های محیط زیستی از یک حوزه بحران زده کم آب قصد دارد آب را به یک منطقه پرآب منتقل کند بنابراین در تصمیم خود تجدیدنظر کنید.

نقدعلی تصریح کرد: بهشت آباد قرار بود برای 750 میلیارد مترمکعب آبی که به حوزه زاینده رود دارد برای یزد و تپه های سامان برداشت شود اما بدهی های خود را امروز پرداخت نکرده اند و اکنون پروژه قانونی که مصوبه شورایعالی آب را دارد متوقف کرده اند.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: آیا تجمع کشاورزان شرق و غرب اصفهان باید به یک بحران تبدیل شود تا شما مسئولان ورود کنید؟ جای تاسف است که از نجابت مردم اصفهان سوءاستفاده می شود بنابراین تقاضامندیم که رئیس جمهور شخصا به این موضوع ورود کند.

وی گفت: نهادهای مربوطه و امنیتی اوضاع خوبی در اصفهان از حیث معیشتی و کشاورزان رقم نمی خورد

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی