کد خبر : 7594

خانی در تذکر شفاهی مطرح کرد:

نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی خواستار تجدیدنظر در احکام مربوط به اصلاح ساختار بودجه با اولویت توجه به مناطق محروم شد.

 علی اصغر خانی در نشست علنی امروز (دوشنبه، 29 دی ماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی خود گفت: اتفاقی درخصوص احکام مربوط به اصلاح ساختار بودجه رخ داده که بر این اساس شاخص ها را بر مبنای محرومیت، جمعیت، معکوس درآمد استان، نرخ بیکاری و عدم توسعه استان در نظر گرفته اند که با این حساب 20 استان کشور در بودجه 1400 دچار کاهش بودجه شده اند.

نماینده مردم میامی و شاهرود در مجلس شورای اسلامی، این 20 استان را از جمله استان های محروم کشور خواند و ادامه داد: استان هایی از قبیل سیستان و بلوچستان، کرمانشاه، اردبیل، یزد، کرمان، خوزستان، کردستان، چهارمحال و بختیاری، لرستان، گیلان، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، گلستان، خراسان شمالی و جنوبی، مازندران و سمنان شامل این اتفاق می شوند.

وی ضمن تشکر از شورای نگهبان برای بازگشت این اصلاح به مجلس تصریح کرد: در حال حاضر اعتبارات  برخی از این استان های مذکور بین 20 تا 30 درصد کاهش یافته است. به همین دلیل پیشنهاد داریم که با توجه به بازگشت این اعتبارات، اصلاحات  مورد تجدیدنظر قرار گیرد و حداقل مانند امسال شود.

خانی افزود: انتظار ما این است که توزیع عادلانه ازمحل منابع بودجه عمومی، عوارض و مالیات بر ارزش افزوده براساس شاخص های جمعیت، محرومیت و مساحت، این اصلاحات اعمال شود، در غیر این صورت بودجه 20 استان کاهش می یابد.

وی خطاب به نمایندگان مجلس گفت: پس از بازگشت این اصلاحات از جانب شورای نگهبان به صحن، ضرورت دارد نمایندگان به این اصلاحات رأی بالا دهند و از آقای قالیباف رئیس مجلس و نمایندگان مجلس یازدهم انتظار می رود توجه ویژه ای به مناطق محروم داشته باشند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی