کد خبر : 7343

یوسفی در صحن علنی:

نماینده مردم اهواز در مجلس با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری در نشان دادن راه و مسیر به مسئولان کشور، گفت: اگر آمریکا می توانست با تولید واکسن کرونا مشکل کشور دیگری را حل کند، در وهله اول مشکل خود را حل می کرد تا چند هزار نفر تلفات نداشته باشد.

مجتبی یوسفی در نشست علنی امروز (یکشنبه 21 دی ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بند الف ماده 4 طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری درخصوص مدبر بودن شخص رئیس جمهور گفت: مدبر بودن یکی از خصوصیات رئیس جمهور است، بدین معنی که نباید به ظرفیت های خارجی امید بست، مانند حال حاضر که برخی با آمدن بایدن امید به بازگشت برجام داشته، در حالی که مقام معظم رهبری راه و مسیر را نشان داده اند. اما برخی آن مسیر را طوری نشان داده اند که با آمدن بایدن می توان مجدداً مذاکره کرد.

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس یازدهم ادامه داد: برای کشور ما که از لحاظ دارویی مورد تحریم واقع شده، آمریکا دلسوزی کرده و می خواهد به ما واکسن دهد، در حالی که اگر کشوری می توانست با تولید واکسن کرونا مشکل کشور دیگری را حل کند، در وهله اول مشکل خود را حل می کرد تا چند هزار نفر تلفات نداشته باشد که متاسفانه این با خوش باوری در داخل وزارت بهداشت و درمان و در مجموعه دولت وجود دارد.

سخنگوی فراکسیون نیروهای مردمی انقلاب اسلامی درمجلس یادآور شد: متاسفانه ما کشورمان را تبدیل به آزمایشگاه تولید واکسن کشور دیگری کرده ایم که برای صادرات و برای حل مشکل دارویی کشور تحریم گذاشته است که به طور قطع این تفکر با مدبر بودن منافات دارد، در حالی که در مدبر بودن باید ازتجربیات گذشته درس گرفت./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی